Фурор українських паралімпійців на чемпіонаті Європи з плавання: чемпіони!

Національна паралімпійська збірна команда України викликала справжній фурор на чемпіонаті Європи з плавання, що з 16 по 22 травня вже другий раз за історію проведення цих чемпіонатів проходив у португальській Мадейрі. Власне на цьому міжнародному спортивному (тільки європейському) форумі наші спортсмени вибороли 95 медалей, серед яких: 37 золотих, 31 срібних і 27 бронзових нагород,  1 рекорд Європи і чемпіонство в Європі. Це вже третє поспіль чемпіонство України на чемпіонаті Європи з плавання! 

Сім днів поспіль національна паралімпійська збірна команда України з плавання  була серед лідерів цього міжнародного спортивного форуму, залишивши позаду усіх представників паралімпійського плавання Європи та світу. На другому місці чемпіонату Європи – команда Італії (80 медалей – 33 золотих, 26 срібна, 21 бронзових нагород), третє місце – у  Росії (87 медалей – 30 золотих, 25 срібних, 32 бронзових нагород). 

А оскільки змагання мали характер ще й відритого чемпіонату Європи, українським паралімпійцям тут вдалось вибороти 93 медалі, з яких 33 золотих, 32 срібних та 28 бронзових нагород та перше місце у Європі за загальною кількістю нагород та друге – за «золотом»! До речі, нагородження проводилося лише для учасників з країн Європи.

У завершальний день змагань українцям вдалось покласти до скарбнички збірної 10 медалей: 3 золоті, 3 срібні та 4 бронзові нагороди.

«Золоту крапку» у прикінцевий день змагань поставили:

  • Крипак Максим – 100 м на спині
  • Сербін Михайло – 400 м вільним стилем
  • Остапченко Денис – 200 м вільним стилем

Срібні нагороди завоювали:

  • Трусов Андрій – 100 м вільним стилем
  • Смирнов Віктор  – 400 м вільним стилем
  • Естафета (Божинський Юрій, Трусов Андрій, Дубров Денис, Крипак Максим)  – 4х100 вільним стилем

Бронзові медалі вибороли:

  • Паламарчук Сергій – 200 м вільним стилем
  • Гонтар Анна – 100 м вільним стилем
  • Гаращенко Кирило – 200 м комплексним плаванням
  • Стеценко Анна – 200 м комплексним плаванням

Нагадаємо, що у відритому чемпіонаті Європи взяли участь близько 370 паралімпійців з 43 країн Європи та 4 країн світу. У складі команди України – 43 плавці, які представляють Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Кіровоградську, Львівську,  Миколаївську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Харківську, Херсонську, Київську обл. та місто Київ. Загалом – 13 регіонів України.

32 спортсмени повертаються додому з високими нагородами чемпіонату Європи!

 

Найбільше медалей для національної паралімпійської збірної команди України виборов Максим Крипак, котрий показав абсолютний результат у індивідуальних дисциплінах – 6 золотих нагород, а також естафетне срібло.  Максим увійшов у трійку найсильніших плавців Європи ( розділив перше місце з результатом у 7 медалей з білорусом Бокі Ігарем).

 

До найсильніших (з таким самим результатом – 7 медалей) увійшли: Мерешко Єлизавета (4 золоті, 2 срібні та 1 бронзова медалі), Трусов Андрій (3 золоті, 2 срібні та 2 бронзові медалі; а ще Андрій встановив рекорд Європи на дистанції 50м батерфляй), Сербін Михайло (3 золоті, 1 срібна та 3 бронзові медалі).

 

 

Особисті результати  спортсменів

№ п/п

Прізвище, ім`я спортсмена

Область

Номер програми

Зайняте місце на відкритому ЧЄ (ЧЄ)

1  

Чуфаров Данило Володимирович

Донецька обл.

400 в.с.*

200 к.п.*

100 брас

100 бат

5

5

6

4

2

Комаров Олександр Валерійович

Донецька обл.

50 в.с.*

100 в.с

100 н.с.

50 бат

3 (2)

2

9

5

3

Анісімова Ірина Костянтинівна

Дніпропетровська обл.

50 в.с.*

100 в.с.

100 н.с.

7

8

5

4

Артюхов Олександр Олександрович

Харківська обл..

50 в.с.

400 в.с.

100 н.с.

100 брас

200 к.п.

8

7

3

5

6

5

Вербова Марина  Олександрівна

Запорізька обл.

100 в.с.*

50 брас

50 н.с.

150 к.п.

10

1

6

2

6

Гаращенко Кирило Денисович

Запорізька обл.

200 к.п.

100 н.с.

100 бат

400 в.с.

100 в.с.*

50 в.с

3

4

4

3

2

3

7

Деревінський Андрій Юрійович

Кіровоградська обл.

50 в.с.

100 в.с.

200 в.с.

8

5

8

8

Федина Олексій Михайлович

Київська обл.

100 брас

50 в.с. *

Ест.4х100 к/п(49б)*

2

5

1

9

Стеценко Анна  Олександрівна

Дніпропетровська обл.

200 к.п.

100 н.с.

50 в.с.

100 в.с.*

400 в.с.

Ест.4х100 к/п(49б)*

Ест. 4х100 в.с (49б)

3

5

3

2

1

1

1

10

Бережна Яна Юріївна

Харківська обл.

50 в.с.

400 в.с.

100 брас*

200 к.п.

5

9

1

11

11

Богодайко Євгеній Віталійович

Полтавська обл.

50 в.с.

100 в.с.*

100 брас

100 н.с.

50 бат

200 к.п.

2

4

1

4

2

1

12

Гонтар Анна Владиславівна

Миколаївська обл.

50 в.с.*

100 в.с.

100 н.с.

50 бат

200 к.п.

3

3

1

8

2

13

Божинський Юрій Петрович

Полтавська обл.

50 в.с.*

100 н.с.

100 брас

200 к.п.

Ест. 4х100 к/п (34б)

Ест. 4х100 в.с (34б)

9

9

ДСК

ДСК

4

2

14

Крайник Василь Олегович

Донецька обл.

100 в.с.*

100 н.с.

100 брас

100 бат

200 к.п.

4 (3)

3 (1)

3 (1)

5 (3)

2 (1)

15

Остапченко Денис В’ячеславович

Полтавська обл.

50 н.с.

50 в.с.

150 к.п.

200 в.с.

Ест. 4х50 в.с (20б)

1

2

ДСК

1

2

16

Гриненко Богдан Андрійович

Миколаївська обл.

50 в.с.*

100 в.с.

100 н.с.

400 в.с.

100 брас

6

6

2

5

2

17

Паламарчук Сергій Павлович

Миколаївська обл.

50 в.с.

50 н.с.

200 в.с.

1

3

3

18

Завалій Анастасія Олегівна

Дніпропетровська обл.

50 бат.

100 н.с.

200 к.п.

7

5

5

19

Денисенко Катерина Олегівна

м. Київ

50 в.с.

100 бат

100 н.с.

4

ДСК

2

20

Бондаренко Роман Миколайович

Харківська обл.

200 в.с.*

50 н.с.

100 н.с.

2 (1)

1

5

21

Кліпперт Сергій Вікторович

Донецька обл.

100 в.с.

100 н.с.

100 брас

6

4

5

22

Коль Антон Миколайович

Дніпропетровська обл.

50 н.с.

100 н.с.

3

2

23

Крипак Максим Сергійович

Харківська обл.

50 в.с.

100 н.с.

100 бат

100 в.с.

400 в.с.

200 к.п.

Ест. 4х100 к/п (34б)

Ест. 4х100 в.с (34б)

1

1

1

1

1

1

4

2

24

Ткачук Катерина Василівна

Одеська обл.

50 в.с.

100 в.с.

100 н.с.

200 к.п.

Ест.4х100 к/п(49б)*

3

3

3

13

1

25

Квасниця Мар`ян Олегович

Львівська обл.

200 к.п.

100 брас

400 в.с.

5

6

5

26

Матло Ярина Сергіївна

Рівненська обл.

100 н.с.

100 в.с.*

100 брас

4

7

3

27

Мерешко Єлизавета Данилівна

Херсонська обл.

50 в.с.

100 в.с.*

400 в.с.

100 н.с.

200 к.п.

100 брас

Ест.4х100 к/п(20б)*

Ест. 4х100 в.с (20б)

1

1

2

3

1

1

4

2

28

Сафонова Юлія Артурівна

Харківська обл.

150 к.п.

50 н.с.

100 в.с.*

50 в.с.

5

5

9

8

29

Панібратець Євген Олександрович

Миколаївська обл.

200 в.с.

50 н.с.

100 н.с.

5

6

6

30

Піддубна Марина Віталіївна

Харківська обл.

50 в.с.

100 в.с.

100 н.с.

Ест. 4х100 в.с. (49б)

1

2

2

1

31

Савцова Вікторія Володимирівна

Запорізька обл.

50 в.с.

100 в.с.*

100 брас

50 бат

Ест.4х100 к/п(20б)*

Ест. 4х50 в.с (20б)

2

5

6

6

4

2

32

Свідерська Ольга Михайлівна

Кіровоградська обл.

100 в.с.*

50 брас

50 н.с.

50 в.с

5

5

3 (2)

6

33

Семененко Ярослав Сергійович

Донецька обл.

50 н.с.

50 бат

50 в.с.

Ест.4х100 к/п(20б)*

Ест. 4х50 в.с (20б)

1

2 (1)

9

4

2

34

Сербін Михайло Віталійович

Харківська обл.

50 в.с.

100 в.с.*

400 в.с.

100 н.с.

100 брас

100 бат

200 к.п.

3

2

1

1

3

3

1

35

Смирнов Віктор Сергійович

Донецька обл.

50 в.с.

100 в.с.*

400 в.с.

100 н.с.

100 брас

100 бат

200 к.п.

6

6

2

ДСК

2

1

2

36

Трусов Андрій Андрійович

Донецька обл.

200 к.п.

100 н.с.

50 в.с.

100 в.с.*

400 в.с.

100 брас

50 бат

Ест. 4х100 к/п (34б)

Ест. 4х100 в.с (34б)

3

3

1

2

                1

4

            1 (РЄ)

4

2

37

Вірченко Олексій Олександрович

Полтавська обл.

50 в.с.

100 н.с.

100 в.с.*

100 бат

200 к.п.

Ест.4х100 к/п(49б)*

2

3

3

2

4

1

38

Кабишев Олексій Андрійович

Запорізька обл.

50 бат

100 в.с.

50 в.с.

5

7

6

39

Дубров Денис Віталійович

Дніпропетровська обл.

50 в.с.*

100 в.с.

400 в.с.

100 брас

100 бат

200 к.п.

Ест. 4х100 к/п (34б)

Ест. 4х100 в.с (34б)

3

5

4

ДНС

3

1

4

2

40

Веракса Максим Олександрович

Харківська обл.

50 в.с.*

100 в.с.

Ест. 4х100 в.с. (49б)

2

2

1

41

Виноградець Дмитро Миколайович

Полтавська обл.

50 н.с.

150 к.п.

Ест.4х100 к/п(20б)*

4

5

4

42

Яременко Ілля Сергійович

Київська обл.

100 бат

100 в.с.

50 в.с.*

ДСК

4

1

43

Попов Станіслав Валентинович

Запорізька

50 в.с.

100 н.с.

100 бат

11

5

11

*Не представлені на Паралімпійських іграх

 

Країни, які посіли з 1-по 5 команді місця у чемпіонаті Європи

 

Зайняті командні місця

 

Назва країни

 

Кількість місць

I

 

II

III

Всього

1

Україна 

37

31

27

95

2

Італія

33

26

21

80

3

Росія

30

25

32

87

4

Іспанія

11

18

20

49

5

Угорщина

9

2

2

13

Країни, які посіли з 1-по 5 команді місця у відкритому чемпіонаті Європи

 

Зайняті командні місця

 

Назва країни

 

Кількість місць

I

 

II

III

Всього

1

Італія

34

26

20

80

2

Україна

33

32

28

93

3

Росія

25

26

32

83

4

Іспанія

11

17

20

48

5

Угорщина

9

2

2

13

Зауважимо, що цей потужний результат для нас є знаковим ще й тому, що програма цього прикінцевого перед Токіо чемпіонату практично повністю дублювала спортивні дисципліни, які будуть представлені на Паралімпіаді-2020. 

Також цей чемпіонат Європи – надзвичайно важливий для спортсменів на шляху до Паралімпіади-2020, адже він дозволить добрати паралімпійські ліцензії. До речі, у доробку українських плавців вже є 40 паралімпійських ліцензій на Ігри в Токіо.

Бажаємо нашим спортсменам підійти на піку форми до Паралімпіади у Токіо та так само достойно представити українську державу на ХVІ літніх Паралімпійських іграх, що пройдуть з 24 серпня по 5 вересня 2021 року в Японії.

#Paralympic #ParalympicTeamUkraine #Swimming #Плавання #Паралімпіада2020 #BestTeam #ParaSwimming #Madeira2020

https://paralympic.org.ua/

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.