Китайсько-український тиждень популяризації зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор розпочато

Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич взяв участь у відкритті китайсько-українського тижня популяризації зимових Олімпійських та Паралімпійських ігор, який розпочався сьогодні, 26 жовтня.

На урочистості Валерій Михайлович наголосив, що Україна та Китай мають давню традицію співпраці у розвитку паралімпійського руху.

«Понад 15 років тому видатний діяч Китаю Ден Пуфан відвідав наш паралімпійський центр в Євпаторії і вже за півроку до Паралімпіади-2008 національна паралімпійська збірна проводила навчально-тренувальний збір в Пекіні в новому сучасному паралімпійському центрі. Китайська делегація під час кубку світу з лижних перегонів та біатлону, який проводив Національний паралімпійський комітет України під егідою Міжнародного паралімпійського комітету у 2017 році, відвідувала наш Західний реабілітаційно-спортивний центр. Тоді українські спортсмени зимової збірної ділились досвідом з китайськими паралімпійцями» – сказав у своїй промові президент Національного паралімпійського комітету, додавши: «Будемо разом працювати на шляху до Паралімпіади в Пекіні!»

ХІІІ зимові Паралімпійські ігри – сьомі зимові ігри для незалежної України.

За підсумками участі України в зимових Паралімпіадах українські паралімпійці вибороли 112 високих нагород – 27 золотих, 41 срібна та 44 бронзових.

ХІІІ зимові Паралімпійські ігри буде проведено з 04 по 13 березня 2022 року в м. Пекін (КНР), на яких буде розіграно 78 комплектів нагород із шести видів спорту, за які змагатимуться 736 спортсменів з інвалідністю.

Спортсмени паралімпійської збірної команди України планують взяти участь у трьох видах спорту (гірськолижний спорт, лижні перегони та біатлон) із шести представлених у програмі ігор Паралімпіади.

Станом на 26.10.2021 вже отримано 19 ліцензій (лижні перегони та біатлон), ліцензійний період триватиме до лютого 2022 року, національна паралімпійська збірна команда України планує вибороти ще 6-7 ліцензій.

Планується, що національна паралімпійська збірна команда України буде представлена 41 спортсменом (26 паралімпійців та 15 гайдів) для участі в ХІІІ зимових Паралімпійських іграх 2022 року у м. Пекін (КНР).

Остаточна кількість та поіменний список спортсменів, які братимуть участь у ХІІІ зимових Паралімпійських іграх, буде підготовлено Українським центром з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» за погодженням із Національним комітетом спорту інвалідів України у лютому 2022 року та надано на затвердження Міністерству молоді та спорту України в установленому порядку. Загалом склад української делегації становитиме біля 70 осіб (штаб, менеджери, лікарі, супроводжуючі) .

Основна підготовка національної паралімпійської збірної команди України до участі у ХІІІ зимових Паралімпійських іграх проводиться на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ (Львівська область), в якому створено повністю безперешкодне, інклюзивне спортивне середовище для забезпечення підготовки спортсменів, проведення спортивних змагань та заходів із фізкультурно-спортивної реабілітації.

https://paralympic.org.ua/

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.