Легкоатлети повернулись на рідну землю віце-чемпіонами Європи

Національна паралімпійська збірна команда з легкої атлетики повернулась додому з  чемпіонату Європи з легкої атлетики з яскравою перемогою – друге місце в Європі серед 44 країн-учасниць! Доробок національної легкоатлетичної команди України: 39 медалей – 17 золотих, 13 срібних та 9 бронзових. Крім того, українські атлети встановили: 1 рекорд світу, 5 рекордів Європи і  7 рекордів чемпіонату. 

Цього року у чемпіонаті Європи, що з 1 до 5 червня проходив у польському місті Бидгощ, взяли участь близько 700 паралімпійців з 44 країн Європи.  Зауважимо, що національна збірна була не надто чисельною – 33 легкоатлети, наприклад, команда Росії була представлена 80 спортсменами, Польщі – 74 спортсменами. Збірну команди України представили спортсмени з 16 областей України – це чи не найширше представництво команди на чемпіонатах Європи з легкої атлетики.

У складі команди  –  16 чоловіків та 17 жінок:

  • спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату – 19 осіб, з яких 3 пересуваються на візку;
  • спортсмени з порушеннями зору – 7 осіб, з яких 1 тотально незряча спортсменка( вона супроводжується гайдом);
  • та 7 спортсменів з порушенням розумового і фізичного розвитку.

Середній вік національної збірної команди України з легкої атлетики – 29 років. Найстарший спортсмен – представник Житомирщини Жабняк Микола – 41 рік, наймолодша спортсменка – 16 років,  2004 року народження – представниця Дніпропетровщини та дебютантка чемпіонату Європи Терех Аліна.

26 спортсменів національної збірної команди України з 33 учасників чемпіонату Європи вибороли високі нагороди. 16 з них повернулись в Україну з золотими медалями, у тім числі 8 – мультимедалісти.

 

Досить успішно виступили дебютанти чемпіонату Європи: двоє із трьох  (Білий Владислав та Новак Роман) повернулись в Україну з високими нагородами, причому ці нагороди – золоті.

https://paralympic.org.ua/

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.