Національна паралімпійська збірна команда з плавання повертається додому з першим місцем

Що ж – паралімпійський чемпіонат світу з плавання у Лондоні завершено… Це були хвилюючі 7 днів і майже безсонних ночей, які нас надихали, мотивували та показали усьому світові, на що здатні паралімпійці України!  Нам є чим пишатись: українці вибороли уперше за історію участі в чемпіонатах світу з плавання –  перше місце за загальною кількістю нагород – 55, серед яких – 17 золотих, 22 срібні та 16 бронзових, а також стали четвертими за кількістю золотих медалей серед 77 країн-учасниць!  

Українська команда рекордно виступила на чемпіонаті світу, встановивши 3 рекорди світу, 5 рекордів Європи і  9 рекордів чемпіонатів світу.  

Спортсмени національної паралімпійської збірної команди України завоювали найбільшу кількість ліцензій для участі у Паралімпійських іграх в Токіо серед команд-учасниць чемпіонату світу з плавання (18). 

В останній день змагань українцям вдалось вибороти 1 золоту,  4 срібні та 2 бронзові нагороди.

Золота медаль у Трусова Андрія – дебютанта чемпіонату світу – на дистанції 50 м вільним стилем (клас S7  – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату) з рекордом світу, Європи та цих змагань.

Срібні нагороди прикігнцевого дня змагань чемпіонату світу:

 –  у Богодайка Євгенія (клас SB6  – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату)  – на дистанції 100 м брасом, він же взяв і бронзову медаль на дистанції 50 м вільним стилем;

 – у Вербової Марини (клас SB3  – спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату) –  на дистанції 50 м брасом;

 – в Остапченка Дениса (клас  S3  – спортсмени з порушенням зору) – на дистанції 200 м вільним стилем;

 – в естафеті  4х100 м (вільний стиль) срібло вибороли Ванзенко Дмитро, Гриненко Богдан, Трусов Андрій, Крипак Максим. Причому усю дистанцію лідирували і лише на останніх секундах стали другими.

Стеценко Анна (клас S13  – спортсмени  порушенням зору) – виборола бронзову медаль на дистанції 50 м вільним стилем.

Загалом, за підсумками цього чемпіонату світу 28 спортсменів національної збірної команди України з 43 учасників чемпіонату світу від України вибороли високі нагороди (65% всіх членів збірної, які є учасниками чемпіонату), 16 з них  – золоті нагороди.  11 дебютантів з 15 цього чемпіонату світу вибороли високі нагороди, 8 з них  – мультимедалісти, 6 мультимедалістів власне із золотими нагородами!

Найкраще від команди України виступили Крипак Максим  – 6 нагород, з яких 5 золотих нагород та 1 срібна (в естафеті)  –  та Мерешко Єлизавета – 6 медалей, з яких 2 золоті, 3 срібні та 1 бронзова (в естафеті).

Мультимедалісти національної збірної команди: 

  • Крипак Максим (дебютант чемпіонату) має 6 нагород, з яких 5 золотих нагород та 1 срібна, і він визначений одним з найкращих мультимедалістів чемпіонату світу,
  • Мерешко Єлизавета –  6 медалей, з яких 2 золоті, 3 срібні та 1 бронзова;
  • Денисенко Ярослав  – 5 медалей,  з яких 3 золоті, 1 срібна та 1 бронзова;
  • Піддубна Марина (дебютант чемпіонату) – 5 медалей, з яких 2 золоті, 2 срібні і 1 бронзова;
  • Трусов Андрій (дебютант чемпіонату) – 5 медалей, з яких 1 золота, 2 срібні та 2 бронзові;
  • Стеценко Анна – 4 медалі, з яких 1 золота, 2 срібні і 1 бронзова;
  • Гаращенко Кирило (дебютант чемпіонату) – 4 медалі, з яких 1 золота, 1 срібна та 2 бронзові;
  • Вербова Марина – 3 медалі, з яких 1 золота, 1 срібна і 1 бронзова;
  • Гриненко Богдан (дебютант чемпіонату) – 3 нагороди, з яких 1 золота та 2 срібні;
  • Ткачук Катерина (дебютант чемпіонату), Веракса Максим  мають по 2 нагороди, з яких 1 золота та 1 срібна;
  • Смирнов Віктор – 2 медалі, з яких 1 золота, 1 бронзова;
  • Богодайко Євгеній та Семененко Ярослав вибороли по 3 нагороди, з яких 2 срібні та 1 бронзова медалі;
  • Остапченко Денис (дебютант чемпіонату) – 3 нагороди, з яких 1 срібна та 2 бронзові;
  • Вірченко Олексій (дебютант чемпіонату)  – виборов 2 бронзові нагороди.

Українські паралімпійці в Лондоні встановили 3 рекорди світу, 5 рекордів Європи і  9 рекордів зазначених змагань, а саме:

  • Гриненко Богдан встановив рекорд світу, Європи і цих змагань на дистанції 100 м на спині;
  • Під час запливу в змішаній естафеті 4х100 м вільним стилем українські плавці встановили рекорд світу та Європи (Піддубна Марина, Гаращенко Кирило, Денисенко Ярослав,  Стеценко Анна);
  • Трусов Андрій встановив рекорд світу, Європи та цих змагань на дистанції 50 м вільним стилем;
  • Семененко Ярослав двічі встановив рекорд Європи під час запливу на дистанції 50 м батерфляєм та 50 м на спині;
  • Денисенко Ярослав встановив рекорд цих змагань на дистанції 100 м на спині;
  • Крипак Максим тричі встановив рекорд цих змагань на дистанції 400 м вільним стилем; 200 м комплексне плавання;  100 м на спині;
  • Піддубна Марина встановила рекорд зазначених змагань на дистанції 50 м вільним стилем;
  • Федина Олексій встановив рекорд цих змагань на дистанції 100 м брасом;
  • Мерешко Єлизавета встановила рекорд цих змагань на дистанції 50 м вільним стилем.

Чемпіони та призери чемпіонату світу з плавання:

 

№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові

Регіон України

Вік

Вид програми, змагання

Зайняте місце на ЧС 2019 року

 

1

Крипак Максим Сергійович

(6 нагород, з яких 5 золотих, 1 срібна)

Харківський

24

100 м на спині

1

 

400 м вільний стиль (встановлений Рекорд змагань 4:01.17)

1

 

100 м батерфляй

1

 

 200 м комплексне плавання (встановлений рекорд змагань 2:06.13)

1

 

100 м вільний стиль

1

 

2

Мерешко Єлизавета Данилівна

(6 нагород, з яких 2 золоті, 3 срібні та 1 бронзова)

Херсонський

27

 50 м вільний  стиль

1

 

100 м брас

1

 

100 м вільний  стиль

2

 

400 м вільний  стиль

2

 

200 м компл.плавання

2

 

3

Денисенко Ярослав Юрійович

(5 нагород, з яких 3 золоті, 1 срібна та 1 бронзова)

Полтавський

28

100 м на спині (встановлений рекорд змагань 59.40)

1

 

100 м вільний  стиль

1

 

50 м вільний  стиль

2

 

100 м батерфляй (встановлений рекорд світу)

3

 

4

Піддубна Марина Віталіївна

(5 нагород, з яких 2 золоті, 2 срібні і 1 бронзова)

Харківський

21

50 м вільний стиль (встановила рекорд змагань 30.34)

1

 

200 м комплексне плавання

2

 

100 м вільний стиль

2

 

100 м на спині

3

 
 

5

Трусов Андрій Андрійович

(5 нагород, з яких 1 золота, 2 срібні та 2 бронзові)

Донецький

19

50 м вільний  стиль

1

 

400 м вільний  стиль

2

 

100 м вільний  стиль

3

 

200 м комп.плав.

3

 

6

Стеценко Анна Олександрівна

(4 нагороди, з яких 1 золота, 2 срібні і 1 бронзова)

Дніпропетровський

27

400 м вільний  стиль

2

 

100 м вільний  стиль

2

 

50 м вільний  стиль

3

 

7

Гаращенко Кирило

Денисович

(4 нагороди, з яких 1 золота, 1 срібна та 2 бронзові)

Запорізький

19

400 м вільний  стиль

2

 

100 м вільний  стиль

3

 

200 м компл.плавання

3

 

8

Вербова Марина Олександрівна

(3 нагороди, з яких 1 золота, 1 срібна і 1 бронзова)

Запорізький

22

50 м брас

2

 

150 м комплексне плавання

2

 

50 м на спині

1

 

9

Гриненко Богдан Андрійович                                     

(3 нагороди, з яких 1 золота та 2 срібні)

 

Миколаївський

24

100 м на спині  (встановлений рекорд світу, рекорд Європи, рекорд змагань 1:08.92)

1

 

100 м вільний  стиль

2

 

10

Семененко Ярослав Сергійович

 (3 нагороди, з яких 2 срібні та 1 бронзова)

Донецький

32

50 м на спині (встановлений рекорд Європи)

2

 
 

50 м батерфляй (встановлений рекорд Європи)

2

 

11

Остапченко Денис В’ячеславович

(3 нагороди, з яких 1 срібна та 2 бронзові)

Полтавський

18

200 м вільний стиль

2

 

50 м вільний стиль

3

 

12

Ткачук Катерина Василівна

(2 нагороди, з яких 1 золота та 1 срібна)

Одеський

24

100 м на спині

2

 

13

Смирнов Віктор Сергійович

(2 нагороди,  з яких 1 золота, 1 бронзова)

Донецький

33

100 м на спині

1

 

200 м компл. плавання

3

 

14

Веракса Максим Олександрович                   

(2 нагороди,  з яких 1 золота, 1 срібна)

Харківський

35

100 м вільний  стиль

2

 

15

Богодайко Євгеній Віталійович

(2 нагороди,  з яких 2 срібні, 1 бронзова)

Полтавський

25

50 м батерфляй

2

 

100 м брас

2

 
50 м вільний стиль                              3   

16

Вірченко Олексій Олександрович

(2 нагороди ­  – бронзові)

Полтавський

18

100 м на спині

3

 

100 м батерфляй

3

 

17

Федина Олексій Михайлович                         

(1 нагорода – золота)

Київський

32

100 м брас (встановлений рекорд змагань 1:04.62)

1

 

18

Яременко Ілля Сергійович 

(1 нагорода – золота)

Київ

22

50 м вільний стиль

1

 

19

Савцова Вікторія Володимирівна                        

(1 нагорода – срібна)

Запорізький

22

50 м вільний  стиль

2

 

20

Крайник Василь  Олегович

(1 нагорода – бронзова)

Донецький

23

200 м компл.плавання

3

 

21

Комаров Олександр Валерійович                          

 (1 нагорода – бронзова)

Донецький

31

100 м вільний  стиль

3

 

22

Бережна Яна Юріївна        

(1 нагорода – бронзова)

Харківський

22

100 м брас

3

 
 

Піддубна Марина Віталіївна

Харківський

21

Естафета 4х100 м вільний стиль змішана

1

 
 

Гаращенко Кирило Денисович

Запорізький

19

(встановлений Рекорд світу )

   
 

Денисенко Ярослав Юрійович

Полтавський

28

     

23

Кліпперт Сергій Вікторович

Київ

30

     

24

Матло Ярина Сергіївна

Донецький

29

     
 

Стеценко Анна Олександрівна

Дніпропетровський

27

     
 

Ткачук Катерина Василівна

Одеський

24

     
 

Веракса Максим Олександрович

Харківський

35

     

25

Ванзенко Дмитро Володимирович

Дніпропетровський

23

Естафета 4х100 м вільний стиль

2

 
 

Гриненко Богдан Андрійович

Миколаївський

24

     
 

Трусов Андрій Андрійович

Донецький

19

     
 

Крипак Максим Сергійович

Харківський

24

     

26

27

28

Гонтар Анна Владиславівна                       

Миколаївський

16

Естафета 4х50 м комплексне плавання змішана

3

 

Деревінський Андрій Юрійович

Кіровоградський

31

     

Семененко Ярослав Сергійович

Донецький

32

     

Хруль Оксана Сергіївна

Полтавський

24

     

Остапченко Денис В’ячеславович

Полтавський

18

     

Мерешко Єлизавета Данилівна

Херсонський

27

     

До речі,  у складі національної збірної команди: 27 спортсменів – з ураженнями опорно-рухового апарату, 15  – з порушеннями зору та 1  – з порушеннями фізичного та розумового розвитку. Серед них –  5 тотально незрячих спортсменів  та  12 спортсменів, які пересуваються на візку.

Команда представлена як спортсменами зі світовим ім’ям, серед яких 1 Герой України, 15 Заслужених майстрів спорту України, 17 – Майстрів спорту України міжнародного класу та 11 Майстрів спорту України, так і талановитою перспективною молоддю:  15 – дебютантів. Серед дебютантів чемпіонату, як це не звучить парадоксально – 3 спортсмени, які мали високі нагороди на Паралімпіаді в Ріо.

Середній вік збірної команди України з плавання складає 26 років. Наймолодші спортсмени – 16-ти літні Гонтар Анна (ураження опорно-рухового апарату) та Сербін Михайло (порушення зору) – обоє взяли участь у чемпіонаті Європи з плавання, що пройшов у Дубліні у 2018 році і за підсумком якого Україна виборола перше місце у Європі, де у Ані – 1 золота, 1 срібна та 2 бронзові медалі, а у Михайла – бронза. Анна отримує стипендію Президента України за переможну участь у чемпіонаті Європи. А Михайло – стипендію Президента України для перспективних талановитих спортсменів. Веракса Максим – найстарший спортсмен збірної, йому – 35 років.

Національна паралімпійська збірна команда представлена 12 регіонами України (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Київська, Львівська, Одеська, Миколаївська, Полтавська, Харківська, Херсонська обл. та м. Київ).

Команду підтримували спонсори та партнери Національного комітету спорту інвалідів України – компанії lifecell та ВОЛЯ

Вітаємо усіх з потужним виступом на чемпіонаті, за неймовірні моменти, які нас мотивували та надихали до життя!… Ми зустрічаємо національну збірну 16 вересня о 18:00 в аеропорту Бориспіль, термінал D.  Акредитація 0937711064

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.