Рік 2019-й: цифри і факти від Національного комітету спорту інвалідів України

Сьогодні, вступивши з найкращими сподіваннями у Новий 2020 рік, прогорнемо сторінки славного для Національного комітету спорту інвалідів України та нашої великої паралімпійської і дефлімпійської родини 2019 року.

2019 рік був знаковим для нас: він пройшов під егідою інтенсивної підготовки та яскравої участі наших спортсменів у ХІХ зимових Дефлімпійських іграх.  Національна дефлімпійська збірна команда України потужно виступила на Дефлімпіаді-2019, що з 12 по 21 грудня проходила в італійських містечках Мадезимо, Кьявенні та Санта Катеріні і в якій взяли участь біля 500 спортсменів з 34 країн світу.

Виступ національної команди став справжнім проривом зимового дефлімпійського спорту, до яскравого результату якого наші дефлімпійці йшли довгих 20 років! Команда показала всьому світові, що Україна вміє змагатись і конкурувати з найсильнішими спортсменами світу на рівних та  перемагати!

На ХІХ зимових Дефлімпійських іграх українці вперше вибороли: 4 золоті, 4 срібні та 3 бронзові медалі та стали другими серед 34 країн-учасниць за загальною кількістю медалей та третіми – за кількістю золотих нагород! Найкраще від команди України виступили: Мажаєв Дмитро та Бакланова Тетяна. У доробку Дмитра – 3 золоті медалі у лижних перегонах, у Тетяни – одна золота та 1 срібна нагороди в дебютних для Дефлімпійських ігор шахах.

Ці Ігри стали знаковими для національної дефлімпійської збірної команди, яка вже вп’яте відстоювала на Дефлімпіаді честь нашої держави. Символічно, що саме на Іграх в Італії національна дефлімпійська збірна команда України відзначила 20-ти літній ювілей участі українських спортсменів з порушеннями слуху у зимових Дефлімпіадах. Тріумфальний результат, з яким повернулись українські спортсмени з Італії, був високо оцінений і світовою спортивною спільнотою, і в українському загалі. Одразу по поверненню переможної команди додому Президент України Володимир Зеленський нагородив переможців державними нагородами і особисто привітав спортсменів. «Найголовніше в цій перемозі – те, що ви показали всім нам, усім українцям, усьому світові, які ви сильні, незламні духом. Завдяки вам в Україні з’являється відчуття перемоги», – сказав Глава Держави, звертаючись до дефлімпійців.

Окрім яскравого виступу дефлімпійців на зимовій Дефлімпіаді-2019 відбулось ще багато перемог. 2019 рік був надзвичайно плідним для національних паралімпійської та дефлімпійської збірних команд України, що взяли участь у 141 міжнародному спортивному заході:

· 34 чемпіонатах світу,

· 26 чемпіонатах Європи,

· 24 кубках світу та Європи,

· 54 міжнародних турнірів,

· 1 ХІХ зимових Дефлімпійських іграх

Протягом року на цих змаганнях українські спортсмени з видів спорту осіб з інвалідністю вибороли 927 медалей різного ґатунку, з яких:

· 338 золотих

· 300 срібних

· 289 бронзових

Слід зазначити що 2019 рік був відбірковим та ліцензійним для участі у Паралімпійських іграх в Токіо 2020. Так, станом на сьогодні (08.01.2020) отримано 84 ліцензії для участі у  #Паралімпіада2020 (2 – стрільба із лука, 7 – стрільба кульова, 4 – веслування академічне, 4 – параканое, 37 – плавання, 25 – легка атлетика, 1 – голбол, 1 – велосипедний спорт, 3 – тхеквондо) для 94 спортсмена, а саме для 56 чоловіків та 38 жінок. До речі, в цілому національна паралімпійська збірна команда України планує вибороти 174 ліцензії для 207 спортсменів (на XV літніх Паралімпійських іграх 2016 року було 122 ліцензії).

Це унікальний і значимий паралімпійський та дефлімпійський підсумок 2019 року!

Також у 2019 відбулась надзвичайно важлива перемога у медійному напрямку Національного комітету спорту інвалідів України: за підсумками висвітлення Паралімпіади-2018 Національний паралімпійський комітет України було визнано найкращим мовником світу. Понад 600 годин мовлення з неймовірним охопленням – практично 60 центральних та регіональних телерадіоканалів України, що висвітлювали Паралімпійські ігри-2018, включаючи трансляції змагань, новинні сюжети, щоденники Паралімпіади, хайлайти зимових Паралімпійських ігор-2018 – таким був результат Національного паралімпійського комітету/Національного комітету спорту інвалідів України та Медіа Центру НКСІУ – #BroadcastMediaCenter

Ми це зробили. І ми радіємо, що ми в паралімпійській сім’ї не тільки в Україні, ми – велика паралімпійська медіа-сім’я, в якій, дякуючи команді Міжнародного паралімпійського комітету (IPC) ми можемо донести до українського глядача те, що сьогодні варто назвати величчю людського духу.

Одним із важливих завдань у діяльності Національного комітету спорту інвалідів України, Укрцентру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» є фізкультурно-спортивна реабілітація людей з інвалідністю, в тім числі – воїнів АТО, які захистили нас на Сході. Впродовж 2019 року нами було проведено 51 табір фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю, в яких взяло участь 963 особи (у тім числі – 802 особи з інвалідністю).

Рубіж 2019 року подолано… Подолано досить успішно. Наразі усі ми сподіваємось на не менш яскраві перемоги у 2020 році, одна із яких – ХVІ літні Паралімпійські ігри, що відбудуться 25 серпня – 6 вересня 2020 року у м. Токіо, Японія.

Вдячні усім, хто був з нами впродовж цього року щодня! Дякуємо за підтримку, за вболівання, за вашу віру в нас – у нашу спільну перемогу! Ваша підтримка направду стала нашою перемогою…

Ми вдячні усім партнерам та спонсорам, які підтримали нашу команду, наш Комітет. Подяка компаніям lifecellВОЛЯМоршинськаUCloudToyota UkraineVictoria Koroleva – Виктория КоролёваSPORTMASTER UA.

ОСОБЛИВА ПОДЯКА КОМПАНІЇ lifecell, ЯКА ЗАБЕЗПЕЧИЛА ТАКУ НЕОБХІДНУ КОМУНІКАЦІЮ ДЕФЛІМПІЙЦІВ ТА ШТАБУ ТА ПЕРЕДАЧУ ВІДЕО-СИГНАЛУ З #ДЕФЛІМПІАДА2019 В УКРАЇНУ!!! ПОДЯКА Моршинська ТА  UCloud ЗА ЯСКРАВИЙ ПОЧАТОК ПАРТНЕРСТВА!.

Подяка всім телевізійним та радіо-партнерам, які долучились до нашого важливого проекту висвітлення Дефлімпіади-2019! Особлива подяка – Медіа-центру Національного комітету спорту інвалідів України – #BroadcastMediaCenter та Соціально-культурному проекту «БезМеж».

Як завжди, сподіваємось на загал українців, які будуть активно вболівати за паралімпійців та дефлімпійців України, за нашу спільну перемогу – перемогу України – у 2020 році. Ваша підтримка – це наша перемога!

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.