У Львові розпочався чемпіонат Європи з шахів серед спортсменів з порушеннями слуху

16 липня у м.Львові відкрили чемпіонат Європи серед спортсменів з порушеннями слуху. В урочистості взяли участь: Микола Даневич – заступник Міністра молоді та спорту України, Роман Хім’як – начальник управління з фізичної культури і спорту Львівської ОДА, Галина Слічна – заступник голови Львівської ОДА з гуманітарних питань, Оксана Скугарева – начальник Укрцентру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”, віце-президент Національного комітету спорту інвалідів України, Леонід Касіцький – президент Спортивної федерації глухих України, Андріан Михальчишин – віце-президент Європейської шахової спілки, ФІоіпп Гарднер – президент Міжнародного шахового комітету глухих, Ярослав Грибальський – член Ради Національного комітету спорту інвалідів України та учасники змагань чемпіонату Європи – представники 21 країни. Крім того, справжнім сюрпризом для всіх учасників змагань була поява відомих свьому світові шахісток – сестер Музичук (Анни та Марії).

Міжнародний шаховий комітет глухих, враховуючи потужний внесок Спортивної федерації глухих України в розвиток світового шахового руху,  вдруге довірив організацію та  проведення чемпіонату Європи з шахів серед спортсменів з порушенням слуху в Україні і вперше – як особистого чемпіонату Європи.

У рамках чемпіонату Європи заплановано проведення IІ особистого чемпіонату, 24 відкритого клубного чемпіонату та 7 відкритого особистого Європейського турніру з шахів серед спортсменів з порушенням слуху.

Цей чемпіонат Європи є кваліфікаційним та рейтинговим змаганням та має вплив на світовий рейтинг спортсменів, це дуже важливо напередодні  ХІХ зимових Дефлімпійських ігор 2019 року, які відбудуться з 12 по 21 грудня 2019 року у Італії, в програму яких вперше включено шахи.

У європейському спортивному форумі за найвищі нагороди змагатиметься 21 країна-учасниця: Білорусь, Хорватія, Чехія, Естонія, Англія, Німеччина, Голландія, Ізраїль, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, Португалія, Польща, Сербія, Словенія, Словакія, Швеція,  Швейцарія, Україна.

За чисельністю команд-учасниць цей чемпіонат – найбільший в історії. Майже 200 учасників, серед яких – 140 спортсменів з порушеннями слуху, боротимуться за 8 комплектів нагород (чоловіки, жінки).

Національну збірну команду України з шахів представлено 12 спортсменами з порушеннями слуху, серед яких: 7 жінок та 5 чоловіків (у тім числі – 3 юніори):

Спортсмени:

 

Бакланова Тетяна Германівна

Донецька/м. Київ

Баранник Анна Сергіївна

Полтавська

Гончар Світлана Яківна                 

м. Одеса

Коваленко Володимир Миколайович

м. Київ

Колб Денис Вікторович

Львівська

Лапін Олександр Олегович

Одеська

Лянгузова Аліна Євгенівна

м. Київ

Мироненко Наталя Владиславівна

Полтавська

Овчаров Тарас Сергійович

м. Київ

Осипова Альона Володимирівна

Харківська

Руденко Інга Едуардівна

Дніпропетровська

Філіппських Олексій Олександрович

Донецька

Урочиста церемонія закриття чемпіонату Європи з шахів серед спортсменів з порушенням слуху відбудеться 20 липня 2019 року о 17.00 на площі Ринок.

-->

Розклад змагань, трансляція наживо та всі новини чемпіонату Європи – на офіційній сторінці чемпіонату: http://lviv2019.deafsport.org.ua

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.