У Мінспорту спростували інформацію про фінансові порушення в «Інваспорт»

Державна система фізкультури і спорту для людей з інвалідністю «Інваспорт» офіційно спростувала інформацію про фінансові порушення всередині організації, про що раніше заявляв адвокат Олександр Вознюк. Разом з відповідною заявою представники «Інваспорт» передали Українським Новинам копію документа з офіційними даними Міністерства молоді і спорту.

 «Інваспорт» назвав всю оприлюднену Вознюком інформацію фейком і навів офіційні дані Міністерства молоді і спорту.

Центр «Інваспорт» спростовує заяви про те, що є приватною юркомпанією по суті, і чисто комерційною структурою.

 «Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” є спеціалізованим державним закладом, який підпорядковується Національному комітету спорту інвалідів України та Мінмолодьспорту. Власне, «Інваспорт» був створений Міністерством молоді та спорту. Відповідно до статті 17 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, Мінмолодьспорт створив спеціалізований державний заклад – Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю ( «Інваспорт»), який забезпечує належні умови для реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, здійснює заходи щодо організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності осіб з інвалідністю, в тому числі по спорту вищих досягнень, фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю », – йдеться в заяві.

«Інваспорт» зазначає, що в Україні також функціонують регіональні центри фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю, які створювалися місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та які, відповідно проводять заходи з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю та фізкультурно-спортивної реабілітації осіб з інвалідністю.

За заявою Центру, не відповідає дійсності і інформація Вознюка про те, що розкрадаються багатомільйонні суми державних коштів, не сплачується єдиний податок і існує корупція. «Згідно положення про Український центр фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю” Інваспорт “, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 20 липня 2011 року № 766 «Деякі питання центрів з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» є спеціалізованим державним закладом і юридичною особою з неприбутковим статусом.

Державної аудиторською службою України було проведено державний аудит виконання бюджетних програм: «Розвиток спорту інвалідів та їх фізкультурно-спортивна реабілітація»; «Підготовка та участь національних збірних команд в Паралімпійських і Дефлімпійських іграх» за період з 01.01.2014 по 01.12.2017, а також в 2018 році Рахунковою палатою України було здійснено аудит ефективності використання коштів Державного бюджету України, виділених Міністерству молоді і спорту України на розвиток спорту серед осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивну реабілітацію за період 2017 року та 9 місяців 2018 року. Згідно з актами аудиту, фактів розкрадання бюджетних коштів не встановлено », – йдеться в заяві.

Також «Інваспорт» заперечує інформацію про те, що жоден спортсмен не брав участі в підготовці бюджетного напрямку, який стосується Паралімпійських та Дефлімпійських ігор.

«Згідно з даними Міністерства молоді та спорту, відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, в 2020 році кількість спортивних заходів, на які спрямовані витрати з Державного бюджету України, становить: в Олімпійських видах спорту 1924, неолімпійських видах спорту 338 , видах спорту осіб з інвалідністю 519 заходів. Витрати з Державного бюджету України на проведення спортивних заходів у 2020 році становлять: Олімпійські види спорту 548 500 000 грн, неолімпійських видах спорту 61 200 000 грн, види спорту осіб з інвалідністю 190 800 000 грн.

Станом на грудень 2020 року, до складу кандидатів національної збірної команди для участі в Іграх ХХХII Олімпіади в Токіо (Японія) входять 359 спортсменів з 27 видів спорту. Згідно прогнозованими показниками в XVI літніх Паралімпійських іграх в Токіо в складі національної збірної команди України візьме участь 207 спортсменів з інвалідністю в 17 видах спорту, а в літніх Дефлімпійських іграх у Кашіас-ду-Сул (Бразилія) – 256 спортсменів з інвалідністю в 18 видах спорту. В XI Всесвітніх ігри 2022 планується участь 60 спортсменів з 18 видів спорту », – наголошується в заяві.

При цьому, через пандемію коронавірусу в 2020 році в Україні та в світі були скасовані або перенесені на інший термін проведення багато спортивних заходів, включаючи ряд змагань, які є відбірковими до Олімпійських ігор (також і Паралімпійських, Дефлімпійських і Всесвітніх ігор, примітка НКСІУ).

«Поки остаточно не сформовані календарні плани спортивних заходів міжнародних спортивних федерацій, так що неможливо передбачити, чи відбудуться всі заплановані раніше змагання. Проведення ліцензійних турнірів триватиме до червня 2021, тому спрогнозувати кількість завойованих медалей можливо тільки після закінчення ліцензійного періоду.

На останніх літніх Паралімпійських іграх 2016 року у Бразилії спортсмени з інвалідністю отримали 117 медалей, з яких 41 – золота.

Якщо брати історичний розвиток паралімпійського руху в незалежній Україні, то, починаючи з Паралімпійських ігор 1996 року, особи з інвалідністю отримали 1 золоту медаль і 44 загальнокомандне місце, а на останніх Паралімпійських іграх 2016 року українські паралімпійці завоювали вже 41 золоту медаль », – йдеться в заяві.

У заяві підкреслюється, що зазначена позитивна динаміка зростання спортивних результатів спортсменів паралімпійців від однієї Паралімпіади до іншої, свідчить про якісну побудову навчально-тренувального процесу, ефективної роботи, зокрема, Укрцентру «Інваспорт».

 Крім того, «Інваспорт» заперечує інформацію про те, що гроші за окремими бюджетними програмами без конкурсів систематично отримує одна організація, яка має приватні підприємства.

«Головним розпорядником бюджетних коштів, що виділяються« Інваспорту »є Міністерство молоді та спорту … Постановою Кабінету Міністрів від 29.07.2015 № 596 визначено перелік закладів фізичної культури і спорту всеукраїнського рівня, які фінансуються з державного бюджету, баз олімпійської, паралімпійської та з дефлімпійської підготовки та всеукраїнських громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування, суб’єктів паралімпійського руху, які отримують фінансову підтримку з державного бюджету. Згідно з останніми статистичними даними, станом на листопад 2020 року в систему установ фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» входять: Український центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», 25 регіональних, 2 міських і 3 районних центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», 103 клуби фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості для людей з інвалідністю, 25 дитячо-юнацьких спортивних шкіл для осіб з інвалідністю (ДЮСШГ), 2 спеціалізовані дитячо-юнацькі школи для осіб з інвалідністю паралімпійського і дефлімпійського резерву », – наголошується в заяві.

Центр спростовує також інформацію про відсутність реальних зрушень в напрямку фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю, зокрема, реабілітаційних центрів для таких груп або тих, хто потребує в тимчасового відповідного відновлення і є маломобільним, наприклад, через аварію.

«Протягом 2020 року різними формами фізкультурно-реабілітаційної і спортивної роботи було охоплено понад 69 000 осіб з інвалідністю України, серед яких розвиваються 78 видів спорту, в тому числі серед осіб з порушенням слуху – 29, порушенням зору – 17, ураженнями опорно-рухового апарату – 29, порушенням розумового і фізичного розвитку – 3. У дитячо-юнацьких спортивних школах для осіб з інвалідністю та в відділеннях за видами спорту осіб з інвалідністю в дитячо-юнацьких спортивних школах фізкультурно-спортивною роботою охоплено майже 6000 чоловік з інвалідністю, з яких : з порушенням слуху більше 2 тис. чоловік; з порушенням зору понад 500 осіб; з ураженнями опорно-рухового апарату майже 2 тис. осіб; порушенням розумового і фізичного розвитку понад 800 осіб », – заявляє« Інваспорт ».

Також, за інформацією «Інваспорту», не відповідає дійсності заява про те, що за кордоном олімпійський спорт людей з інвалідністю та інші спортивні напрями фінансують приватні компанії.

«Майже всі розвинені європейські країни, розуміючи важливість розвитку фізичної культури і спорту, в тій чи іншій мірі і відповідно до чинного законодавства своїх країн, беруть участь в державному фінансуванні розвитку цієї сфери», – підкреслюється в заяві.

Переклад з російської.

Джерело оригіналу: https://ukranews.com/news/748115-invasport-oproverg-narusheniya-v-organizatsii-podkrepiv-eto-dannymi-minsporta#

Публікація від 05.01.2021

#СтопБруднимЗамовленнямПротиПаралімпійцівТаДефлімпійців #МиЄдині #ВашаПідтримкаНашаПеремога 

 

https://paralympic.org.ua/

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.