Головне, що є у нашій паралімпійській родині – відчуття захищеності та глибокої віри в те, що тебе НІКОЛИ не покинуть в скрутній ситуації. Спасибі, Валерій Сушкевич, за відчуття Батьківщини з ВАМИ і завдяки ВАМ!

На минулому тижні, з 15 по 23 березня, в шведському місті Естерсунді було заплановано проведення чемпіонату світу з лижних перегонів та біатлону, на який приїхала наша команда паралімпійців у складі спортсменів, тренерів, лікарів, менеджерів: всього 51 людина. На жаль, тільки по приїзду команди оргкомітет чемпіонату світу, практично за декілька годин до відкриття, оголосив про скасування змагань через загрозу коронавірусу. І сотні учасників чемпіонату світу з 14 країн мали би повернутись в свої домівки.

Не тільки Україна, а й більшість країн Європи закрили свої кордони і призупинили авіасполучення. Мені вдалось домовитись з керівництвом МАУ про можливість вильоту нашої команди з сусідньої Данії, з Копенгагену.

Але це передбачає поїздку нашої команди з Швеції до Данії на автобусі (який нам вдалось орендувати) і перетин кордону між Швецією та Данією…

Зараз вночі наша команда їде на автобусі, щоб завтра вранці перетнути кордон і сісти на літак.

Чому я пишу про це? Тому що я вимушений був з України вести комунікацію з українськими дипломатами 2-х наших посольств, щоб вирішити це досить складне в сьогоднішній ситуації, але можливе для вирішення, питання.

Не буду описувати деякі сумні деталі, але тільки після мого втручання (!) і підтримки МЗС України, якому окрема подяка, питання зрушилось.

І я сподіваюсь, що завтра команда дістанеться до літака і повернеться на Батьківщину!..

Буду супроводжувати наших спортсменів, поки не прилетять в Бориспіль.

Команді буде важко проїхати 1000 км до Данії, особливо спортсменам на візках, яких на цьому фото немає: вони відпочивали перед важкою дорогою.

Хотів би сьогодні звернутись до усіх дипломатів, які працюють уповноваженими представниками України: не завжди є такі люди, які з України можуть включитись і допомогти українським громадянам закордоном. І коли вся Європа весь світ, Україна у важкій небезпеці, давайте працювати не тільки як посадовці – формально, в рамках регламенту, а ПО-ЛЮДСЬКИ, ПО-ГРОМАДЯНСЬКИ!!!…

 

Інформація взята з сайту National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee 

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.