Ляшенко Людмила – жінка ІІІ тисячоліття

Премія «Жінка III тисячоліття» – це унікальна суспільна нагорода в Україні, якою вже 13 років відзначаються найкращі жінки з різних куточків України, які мають особисті здобутки в науці, мистецтві, спорті чи будь-яких інших сферах суспільного життя. Цьогоріч лауреаткою цієї Всеукраїнської премії від паралімпійського та дефлімпійського руху стала чемпіонка та багаторазова призерка Паралімпійських ігор, багаторазова чемпіонка та призерка кубків та чемпіонатів світу з лижних перегонів та біатлону Людмила Ляшенко, яка показала високі спортивні досягнення у 2021 році: на кубкові світу з лижних перегонів та біатлону, що проходив у Словаччині та Фінляндії загалом виборола 10 високих нагород,  серед них – 7 золотих, 2 срібні та 1 бронзова.  Крім того, за підсумками сезону етапів кубку світу-2021 у лижних перегонах та біатлоні Ляшенко Людмила стала першою та отримала два “кубки світу” серед жінок класу стоячи.

27 травня у Київському національному академічному театрі оперети, на ХІІІ церемонії нагородження Всеукраїнської премії  відзначили високі досягнення Людмили Ляшенко та вручили статуетку «Жінка III тисячоліття». Нагороду вручав президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, який відзначив особисті та професійні якості Людмили та звернув увагу на непросту долю успішної спортсменки. “Через чотири дні від народження ця красуня залишилась сиротою та виховувалась в дитячому будинку. Та вона не здалась, прийшла в паралімпійський спорт! Люда – чемпіонка та багаторазова призерка Паралімпійських ігор! А тільки в цьому році вона завоювала 10 медалей зимового кубку світу, 7 з яких – золоті! Саме такі жінки визначатимуть майбутнє нашої України!”.

У свою чергу, Людмила Ляшенко подякувала організаторам Всеукраїнської премії та Валерію Сушкевичу, без якого, за її словами, не було б цих високих досягнень.

Лауреатами Всеукраїнської премії “Жінка ІІІ тисячоліття” є чимало відомих постатей від паралімпійського та дефлімпійського руху: Олена Юрковська, Ганна Литвиненко, Єлизавета Мерешко, Анна Стеценко, Оксана Зубковська… Знаємо і віримо: далі буде! 

Спортивне досьє:

 Ляшенко Людмила Олександрівна

(ураження опорно-рухового апарату)

17.05.1993 року народження

Займається лижними перегонами та біатлоном у Харківському регіональному центрі «Інваспорт», Харківська обл.

Спортивне звання: Заслужений майстер спорту України (біатлон), Майстер спорту України міжнародного класу (лижні перегони).

Освіта: вища, магістр. Людмила закінчила в Харківську державну академію фізичної культури за напрямом: спорт, лижні перегони.

Тренери: Нестеренко А.Ю., Артьомін Д.В.

Народилася 17 травня 1993 року у м. Запоріжжі. З народження має порушення розвитку верхніх та нижніх кінцівок. Перенесла 2 операції, але повну функціональність лівої руки відновити так і не вдалося.

З 4 років жила та навчалася в Цурюпинському дитячому будинку-інтернаті, де закінчила 9 класів. З дитинства Людмилі подобалися заняття спортом, займалася легкою атлетикою у групі спортсменів з інвалідністю. Пізніше вступила до Харківського обліково-економічного технікуму ім. Ф.Г.Ананченко за спеціальністю соціальний працівник. На другому курсі Людмила брала участь у курсі активної реабілітації, що проходив у Національному центрі паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів у м. Євпаторії. Саме в цей час у центрі проходив навчально-тренувальний збір резерву паралімпійської збірної України з лижних перегонів і біатлону. Людмила спробувала себе у лижеролерах і їй сподобалося, адже Люду завжди захоплювали швидкість та екстрим. Вже в грудні її запросили на тренувальний збір і чемпіонат України, де вона зайняла 3 місце у лижних перегонах (спринт класичним стилем). Тренери були приємно здивовані такими швидкими досягненнями, і Людмила майже одразу потрапила до резерву паралімпійської збірної.

З грудня 2012 року Людмила стала постійним членом паралімпійської команди України з лижних перегонів і біатлону.

Перший закордонний тренувальний збір для Людмили пройшов у м.Вуокатті, Фінляндія, в 2012 році. Людмила вперше потрапила закордон, вперше подорожувала літаком. Одразу після цього була участь у перших в житті лижних стартах – етапі кубку світу, багато хвилювань і емоцій.

Вже за ці декілька років занять лижними гонками і біатлоном з’явився деякий досвід, покращилася техніка і фізична форма.

Дебютувала на Паралімпіаді в Сочі, проте високих нагород тоді не виборола.

Вона – багаторазова чемпіонка та призерка кубків та чемпіонатів світу з лижних перегонів та біатлону в паралімпійських міжсезоннях.

На зимових Паралімпійських іграх-2018 Людмила виборола 1 золоту (естафета) та 2 бронзові медалі.

За високі досягнення на Паралімпіаді в Пхенчхані-2018 отримала державну нагороду Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня. А також за  підсумками 2017-18 змагальних років отримала спортивного Оскара «Герої спортивного року» у номінації «Сильні духом».

У 2021 році на кубкові світу з лижних перегонів та біатлону, що проходив у Словаччині та Фінляндії загалом виборола 10 високих нагород,  серед них – 7 золотих, 2 срібні та 1 бронзова.  Крім того, за підсумками сезону етапів кубку світу-2021 у лижних перегонах та біатлоні Ляшенко Людмила стала першою та отримала два “кубки світу” серед жінок класу стоячи.

Фото – Оргкомітету «Жінка III тисячоліття»

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.