Літній навчально-тренувальний збір національної паралімпійської збірної команди України з зимових видів спорту розпочався в Західному реабілітаційно-спортивному центрі - Західний реабілітаційно - спортивний центр

 

 

Літній навчально-тренувальний збір національної паралімпійської збірної команди України з зимових видів спорту розпочався в Західному реабілітаційно-спортивному центрі

 

 


15 травня 2015 року в Західному реабілітаційно-спортивному центрі, розташування якого (на Карпатському середньогір’ї на висоті від 900 до 1000 м над рівнем моря)дає змогу впродовж року ефективно проводити процес підготовки до зимових змагань, розпочався літній навчально-тренувальний збір національної паралімпійської збірної команди з лижних гонок та біатлону.

Основні акценти у тренувальному процесі наразі направлені на стрілкову підготовку (біатлон), загальну фізичну і спеціальну фізичну підготовку. З нетерпінням спортсмени-паралімпійці очікують відкриття лижеролерної реабілітаційно-спортивної траси, яка вже в найближчому майбутньому буде збудована в Західному реабілітаційно-спортивному центрі і надасть спортсменам-зимникам можливості для більш ефективного тренування, а воїнам АТО та людям з інвалідністю, які тут проходять фізкультурно-спортивну реабілітацію, більш ефективної адаптації до життя.

Запроектована до будівництва «Лижеролерна асфальтована реабілітаційно-спортивна траса», початок будівництва якої заплановано у цьому році, буде поєднана з зимовою біатлонною трасою та дасть можливість експлуатувати весь унікальний реабілітаційно-спортивний комплекс також у весняний, літній та осінній періоди спортсменами з зимових видів спорту. Почергова розбивка будівництва також дозволить з наростаючою пропускною спроможністю проводити опрацьований фахівцями із реабілітації та фізичної терапії реабілітаційно-оздоровчі заходи, залучаючи рівні відкриті площадки та відрізки реабілітаційно-спортивної траси різної довжини та складності, що розташовані в лісовій зоні.

Конструкти, додаткові обочини, ширина та покриття реабілітаційно-спортивної траси проектувались з урахуванням всіх стандартів і вимог для зручності та безпечності людей з вадами зору та тотально сліпих людей, з наслідками ДЦП, ураженнями опорно-рухового апарату та особливо для тих, хто пересувається на візках. Траса міститиме додаткове освітлення, яке вкрай необхідне для людей з вадами зору, особливо у вечірній час та в умовах туману і дощу, та нададуть можливість подовження проведення реабілітаційних заходів протягом всього після полуденного та вечірнього часу.

Важливо, що реабілітаційно-спортивні траси окрім спортивно-оздоровчого спрямування будуть мати особливе реабілітаційне та рекреаційне значення для психологічної і фізичної реабілітації воїнів-інвалідів АТО та людей з інвалідністю. Розташована в лісовій зоні траса дає нашим героям, які отримали важкі ураження захищаючи український народ, безпечно та без перешкод відвідувати мальовничі частини лісу в умовах гірської місцевості. Це будуть перші кроки адаптації наших воїнів, які отримали інвалідність під час АТО, до навколишнього середовища. Цю реабілітацію наші воїни отримуватимуть в комунікації з паралімпійцями, яка сприятиме їх швидкій і ефективній адаптації до життя.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар