Виїзна колегія Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації - Західний реабілітаційно - спортивний центр

 

 

Виїзна колегія Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації

 

 


         У п’ятницю, 26 червня 2015 року, у Західному реабілітаційно-спортивному центрі Національного комітету спорту інвалідів України, що знаходиться в с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1 Турківського району, Львівської області проведено виїзну колегію Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації під головуванням Директора Департаменту Чечотки Богдана Романовича та Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю, Президента НКСІУ – Сушкевича Валерія Михайловича

 

         На колегії були присутні члени Колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, головні лікарі обласних закладів охорони здоров’я, головні лікарі центральних районних і міських лікарень, головні лікарі закладів охорони здоров’я м. Львова.

 

   

       Під час роботи колегії були розглянуті питання медичного супроводу демобілізованих учасників АТО, психіатричної допомоги воїнам АТО, медико-соціальної експертної допомоги учасникам бойових дій, реабілітації засобами фізичної культури та спорту. З доповідями виступили Андрій Сав’юк, в.о. головного лікаря Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи; Володимир Решота, головний лікар Львівського обласного Центру медико-соціальної експертизи; Володимир Гуцал - головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я ЛОДА - завідувач відділом судово-психіатричної експертизи обласної клінічної психіатричної лікарні; Мирослава Шперик - представник НКСІУ в Західному регіоні; 

Тетяна Фоміна - головний реабілітолог Укрцентру  «Інваспорт» ознайомила присутніх з програмою реабілітації засобами фізичної культури та спорту на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ та програмою реабілітації «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» («Back to life»), що розроблена провідними фахівцями громадських організацій інвалідів: Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України», Національного паралімпійського комітету України, Українського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», Української Асоціації фізичної терапії для реабілітації осіб, які постраждали внаслідок проведення антитерористичної операції на сході України для повернення їх до активного життя у суспільстві.

 

Ярослав Грибальський - координатор програми «Безбар’єрна Україна» Національної Асамблеї інвалідів України наголосив на важливості заповнення ІПР для отримання реабілітаційних послуг на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ, а також важливості правильного вибору та призначення технічних засобів реабілітації (візки, крісла колісні), виробів медичного призначення (засоби особистої гігієни тощо).

Учасники колегії ознайомилися з діяльністю Західного реабілітаційно-спортивного центру, що включає фізкультурно-спортивну реабілітацію та оздоровлення інвалідів усіх нозологій, забезпечення підготовки спортсменів-інвалідів до Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, чемпіонатів Європи і світу, всеукраїнських змагань, чемпіонатів України і міжнародних турнірів, проведення навчально-тренувального процесу спортсменів з інвалідністю з паралімпійських та дефлімпійських зимових видів спорту, насамперед, для інвалідів з важкими ураженнями (тотально незрячі, глухі, візочники, тощо), та проведення заходів щодо фізкультурно-спортивної реабілітації та оздоровлення людей з інвалідністю.

Міністерство охорони здоров’я України представляв Костянтин Руденко - головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих». З метою удосконалення медичної допомоги особам з інвалідністю, підвищення рівня діагностики, лікування та профілактики серцево-судинних захворювань між Національним комітетом спорту інвалідів України та Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова був підписаний меморандум щодо співпраці.

Свої можливості щодо протезування представило Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування i протезування.

        

        Після проведення основної частини колегії, учасники ознайомилися з елементами програми занять карате осіб з вадами слуху та опорно-рухового апарату та з програмою активної реабілітації для осіб з ураженнями хребта.

 

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар