Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ приймав спортсменів каратистів - Західний реабілітаційно - спортивний центр

 

 

Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ приймав спортсменів каратистів

 

 


З 16 по 27 червня 2015 року в Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ (далі Західний центр), пройшов спортивно-реабілітаційний збір з карате серед спортсменів та людей з інвалідністю різних нозологій - з вадами слуху, опорно-рухового апарату.

З початку створення Західний центр був націлений на створення умов для проведення навчально-тренувальних зборів, змагань та таборів фізкультурно-спортивної реабілітації з зимових видів спорту – лижних гонок, біатлону, гірськолижних видів спорту, оскільки розташований він на Карпатському середньогір’ї на висоті від 900 до 1000 м над рівнем моря. Та таке місце розташування дає змогу впродовж року ефективно проводити процес підготовки не тільки зимових видів спорту, а й карате, дзюдо, спортивне орієнтування, стрільба з лука тощо.

Вперше Західний центр відвідали понад 40 спортсменів каратисти національної збірної різних нозологів та майбутні претенденти за здобуття такого звання з 10 областей України – Полтавська, Кіровоградська, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Київ, Харківська, Житомирська, Львівська та Сумська. Тренерський склад зборів складався з 22 тренерів. Керівником групи призначений тренер Дефлімпійської збірної з карате Микола Іванович Богодистий, який своїм тренерським ентузіазмом, професійним ставлення до своєї роботи та великим серцем, зумів організувати тренувальний процес спортсменів та новачків. 

Для інформації:

Карате для людей з обмеженими можливостями вперше було презентовано в 2007 році на турнірі Bavarian Open for Persons with Disabilities у Німеччині. Тодішній президент НОК Німеччини, а нині президент МОК Томас Бах відвідав турнір у супроводі президента WKF Антоніо Еспіноса та підтримав ідею щодо просування карате до паралімпійської сім’ї. В 2012 році на чемпіонаті світу в Парижі пройшли перші показові виступи каратистів-інвалідів, а два роки потому в Бремені відбувся перший чемпіонат світу для людей з обмеженими можливостями. Першою в історії чемпіонкою світу в категорії «ката на візках» стала наша співвітчизниця Уляна Смірнова (клуб «Чемпіон», Київ). Після Бремена керівництво WKF підготувало заявку для МПК щодо включення карате до паралімпійської сім’ї.

В той день, коли українські каратисти разом із іншими нашими спортсменами брали участь в церемонії відкриття Перших Європейських ігор в Баку, Правління Міжнародного Паралімпійського Комітету (МПК) 12 червня ухвалило рішення про визнання карате спортивною дисципліною паралімпійської сім’ї  – 30-ї за рахунком.

Офіційне визнання карате паралімпійським спортом з наступним включенням до програми Паралімпійських ігор відбудеться на черговій сесії МПК, що пройде в Мехіко 14-15 листопада 2015 року.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар