"Повернення до життя. Продовження".

 

 


Продовжується проект фізкультурно-спортивної реабілітації воїнів АТО за програмою «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» («BACK TO LIFE»). Мета таких таборів - покращити фізичний та емоційний стан воїнів, які захистили нас на Сході і досить часто залишаються незахищеними тут, допомогти їм забути травмуючі події, які вони пережили під час антитерористичної операції на сході України та повернутися до соціально-громадського життя. 

В серпні та вересні місяцях пройшли два збори (з 18.08 по 29.08.2015 та з 16.09 по 27.09.2015). В програмі кожного збору - туристичні походи, заняття в тренажерному залі та практика «Самопізнання», як психологічний компонент соціальної реабілітації воїнів АТО. Маршрути походів проходять через дуже мальовничі місця, де багате різноманіття трав, ягід, де чути спів птахів та стрекотання коників. Під час походу учасники збору мають можливість дізнатися історії та легенди місцевості. Заняття в тренажерному залі допомагають покращити фізичний стан, а також, воїни отримують кваліфіковані рекомендації від реабілітологів центру для подальшого розвитку та підтримання свого фізичного здоров’я дома.  

 

Та кожен заїзд має свої відмінності в програмі. Зокрема, в серпні додатково проходили такі дисципліни як йога та туризм, у вересні  - спортивне орієнтування, скандинавська ходьба, туризм та древнє китайське мистецтво цигун. З кожної дисципліни хлопці беруть щось своє, особливе для себе: філософію, нові вміння та навички, настрій та емоції, а також поліпшують свій фізичний стан. Щовечора проходять різноманітні заходи, брейн- ринги, зустрічі з цікавими люди, у тому числі з паралімпійцями, ігри, конкурси, майстер- класи. З майстер-класів хлопці привозять додому не просто сувеніри для рідних та близьких, але і частинку спогадів. Згуртована і професійна робота колективу, в підсумку дає значні позитивні результати. Дивлячись на паралімпійців, людей з інвалідністю, які продовжують жити і добиваються великих успіхів в житті, спілкуючись з ними,  у хлопців змінюється світогляд, вони починають усвідомлювати: немає нічого неможливого – не залежно від отриманих травм життя триває, і все залежить лише від нас самих!

Хочеться висловити величезну подяку за підтримку та комфортні умови проживання керівництву Західного реабілітаційно-спортивного центру, без якої ці табори не пройшли би так гарно. Велике спасибі хочеться сказати всім тренерам за потужний внесок і професіоналізм у своїй сфері, а також і всім працівникам їдальні - за смачну та різноманітну їжу.

 

Всі учасники програми «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» («BACK TO LIFE») стають хорошими друзями та повертаються додому з величезним багажем вражень, зцілені фізично та духовно. Приємно усвідомлювати, що в серцях хлопців залишився гарячий, наповнений позитивом і яскравими фарбами слід. 

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар