Літні табори фізкультурно-спортивної реабілітації на Західному реабілітаційно-спортивному центрі

 

 


З  18 по 30 серпня 2015 року в Західному реабілітаційно-спортивному центрі відбувся фізкультурно-оздоровчій табір осіб з інвалідністю Запорізької, Харківської, Миколаївської та Дніпропетровської областей. В цей же час з 18 по 29 серпня 2015 року, а також  з 16 по 27 вересня  2015 проходив реабілітаційний збір для воїнів АТО.

В програмі таборів були декілька блоків, зокрема походи, робота в тренажерній залі, заходи соціальної реабілітації тощо.

Походи

День на Західному реабілітаційно-спортивному центрі починався з ранкової зарядки.  Важливим реабілітаційно-спортивним елементом програми кожного збору були туристичні походи.  Маршрути походів проходять через дуже мальовничі місця. Під час походу реабілітологи розповідають історії та легенди місцевості, а також про особливості місцевих рослин. Походи проходять з наростаючим навантаженням від короткої дистанції 2 кілометри до 12 кілометрів. 

Тренажерний зал

Заняття у тренажерному залі проходять під наглядом реабілітологів, які для кожного учасника заходу розробляють індивідуальний комплекс вправ, а також дають корисні рекомендації для занять фізкультурою та спортом вдома самостійно. 

Скандинавська хода

Скандинавська, або нордична хода – це новий вид фітнесу з використанням спеціальних палиць. Це аеробне навантаження при якому організм насичується киснем, який стоком крові доноситься до кожної клітини.
Скандинавською ходою можна займатися в будь якому віці і з будь–яким рівнем фізичної підготовки. При занятті працює 90% м’язів, збільшується навантаження на руки, прес, плечі, зменшується навантаження на коліна і суглоби ніг. Заняття скандинавською ходою зручні тим, що цей вид спорту підходить для будь-якого часу року та погоди, головне - підібрати одяг за погодою.

В програмі «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» («BACK TO LIFE») для воїнів АТО  проводяться додаткові тренування:

1.Йога

Йога – це найдавніша оздоровча практика, яка здатна:
- позбавити від стресу;
- очистити мозок від зайвих проблем;
- вилікувати спину, суглоби, відновити гнучкість хребта;
- додати нової енергії та життєвого тонусу;
- підвищити імунітет та опірність організму;
- поліпшити настрій;
- прибрати зайву вагу;
- підвищити рівень функціонування всіх систем вашого організму, омолодити.

Йогою можна займатися в будь-якому віці. Звичайно, необхідно враховувати індивідуальні особливості і стан здоров'я. Досвідчений тренер підбирає індивідуальний комплекс занять, який відповідає потребам і цілям заняття, індивідуальним особливостям і стану організму. 

2. Туризм

На заняттях з туризму тренери навчають як зав`язувати різноманітні вузли, як поводитися в екстремальних ситуаціях, ознайомлюють з навісними переправами та вчать як пройти все це на практиці, навчитися розпалювати багаття, зібрати та встановити туристичну палатку, правильно знайти місце для її встановлення


3. Спортивне орієнтування

Спортивне орієнтування - вид спорту, в якому учасник має подолати дистанцію, прокладену через ряд контрольних пунктів на місцевості за найменший час, користуючись тільки картою та компасом. Маршрути та завдання кожний раз інші, також проводяться змагання між командами, що робить заняття ще цікавішим. Інструктори навчають  як розшифрувати карти та легенди. Спортивне орієнтування допомагає навчитися орієнтуватися у незнайомій місцевості, розвиває увагу та інтуїцію. 

 

4. Цигун

Цигун — це стародавня китайська система вдосконалення людини. У дослівному перекладі означає «мистецтво управління енергією», де «ци» означає енергію, а «гун» (гонг) — майстерність. Практики цигун включають фізичні, дихальні і медитативні вправи, від того, наскільки правильно виконується кожна конкретна техніка, залежить ефективність занять.
Заняття иган крім оздоровчого ефекту він дає контроль над емоціями, розумом, збільшує внутрішню стабільність і гармонію.


 

5. Самопізнання

Це окрема складова програми реабілітації воїнів АТО, де психологи проводять цікаві вправи та розмови. Також для всіх груп проводяться майстер класи по плетінню мандали з ниток, ляльки-мотанки з ниток та тканини, декупажу, виготовлення різдвяного ангелу з тканини «нетканий гобелен», арт-терапія, виготовлення виробів з паперу, солоного тіста та інші. На майстер класі всі учасники збору мають можливість виготовити сувенір своїми руками для своїх рідних та близьких, який буде нагадувати про проведений час у Західному реабілітаційно-спортивному центрі та дізнатися історію виникнення цієї техніки. 

 

Окрім цього кожен вечір насичений різноманітними груповити іграми: брейн-ринг, єрудит, ігри для згуртування та об'єднання колективу, проводяться також вечори талантів, флешмоби, дискотеки, зустрічі з цікавими людьми, спортсменами, та інше.  


Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар