Український зимовий рай на землі

 

 


Доволі часто ми задаємо собі питання: « А чи можливо знайти місце, де отримаєш все і одразу? (цікаво провести час, добре підготуватись до змагального сезону, насолодитись краєвидами і якісними лижними трасами, і усе це в комфортних умовах з вишуканою та смачною їжею)».

          З власного багаторічного досвіду можу сказати, що це неможливо. Щось одне з вищезазначеного, без сумніву, знайти реально, але разом – це з області фантастики. Та попри все, таке місце існує і ,що викликає ще більший подив, воно знаходиться в Україні. Не вірите, ось підказка - Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ с.Яворів Турківського району Львівської області. Вимовити такий набір слів складно, але ті хто там побував навряд чи зможуть його забути. Для цього є мінімум 5 причин!

Причина 1. «Якісна спортивна база європейського типу за українську ціну»

Ми працюємо з юнацькою та юніорською збірними командами України зі спортивного орієнтування та спортсменами-дефлімпійцями (дорослі). За роки роботи побували в більш ніж 30 країнах Світу. Тим не менш, були приємно здивовані якістю трас для лижних перегонів. Відсутність природного снігу, аж ніяк не вплинула на якість траси. Здавалося, що це така собі магія…..бах і море снігу на 5 кілометрах, а поруч  листя, трава, каміння. Бачили дещо подібне у Італії, Австрії та Франції. Але бах….. і море снігу там за таких умов не було. Пропонували підніматися вище в гори на інші траси.

Якщо для лижників та біатлоністів січень - це активний змагальний сезон, то для  нашої команди - це базовий період для підготовки до літнього сезону. Деякі наші спортсмени спеціалізуються в орієнтуванні на лижах, але для більшості - це збір із загально-фізичної підготовки. Саме тому, одне тренування відбувалось на спортивних картах, а друге проходило на лижній трасі. 

Причина 2. «База знаходиться на території міжнародного біосферного заповідника (Словаччина, Україна, Польща)».

Наша група прибула з Києва і говорити про якість повітря у столиці України  навіть і не хочеться. А тут на це немає часу, адже хочеться надихатись на увесь рік вперед. Крім того - вода.  Вдома (у Києві) після душу багато, хто починає чухатись. І як вірити після цього людям, які кажуть, що миються ті, кому лінь чухатись?! Брехня!!!! У Києві все навпаки. А тут воду можна пити з-під крану і уявіть, що робити це можливо не лише один раз)))).

Саме тому, багато, хто зі спортсменів і тренерів привезли на збір своїх близьких та дітей.  Впевнений, що якби усе було погано, то переважно групу супроводжували б тещі))))

Причина 3. «Історичні пам’ятки та найвидовищніша дільниця залізниці в Україні».

В 3 кілометрах від бази знаходиться пам’ятник Січовим стрільцям, а ще через 2 кілометри знаходиться Ужоцький перевал (889 м), що розділяє Львівську та Закарпатську області. Це місце запеклих військових дій Першої та Другої Світових війн минулого століття. Можливо, саме в результаті запеклих боїв так постраждала автомобільна дорога, яка з тих часів, схоже, і не ремонтувалась. Причому нам здалось, що усі бої проходили виключно територією Львівської області(((

 Фантастичні краєвиди, дерев’яна церква святого Михайла 1745 року (входила до скарбниці ЮНЕСКО) і через 7 кілометрів опиняєшся на залізничній станції Ужок. І тут починається саме цікаве – подорож електричкою через 6 тунелів, безлічі віадуків та чарівних видів. 40 хвилин і ви вже на станції Сянки. Навіть і не віриться, що у 30-х роках минулого століття, тут налічувалось 10 будинків відпочинку, 6 пансіонатів та 3 туристські бази, які могли одночасно прийняти до 2 тисяч відпочиваючих. І одразу не зрозуміти куди поділись - театр, тенісні корти, лижний трамплін, санна траса та метеорологічна станція. Тож ще раз розумієш, що людство не розвивається лінійно….а так хотілося!!!

Причина 4. «Важливо не лише місце, а й час і люди які поруч».

Нам пощастило другий рік поспіль святкувати Різдво у цьому надзвичайному місці. У центральних регіонах нашої країни це свято проходить менш яскраво ніж Новий Рік, а тут усе навпаки. Свят вечір, це не лише свято, а скоріше ціле дійство. І в цьому випадку не ганебно відчувати себе конформістом, а навпаки, приємно усвідомлювати це гордістю.

Концерт в якому взяли участь як діти і їх батьки, так і глухі спортсмени, дозволив на практиці  продемонструвати значні інтеграційні можливості подібних заходів. А також дозволив виявити неабиякі творчі таланти дітей, які аж ніяк не виявлялись в звичайному тренувальному процесі. Можливо хтось з тренерів скаже, що це зайве, але дозволимо собі не погодитись. Якщо створити гарний колектив, в якому буде комфортно і весело, тоді і результативність спортивної роботи буде значно вищою ніж зазвичай. 

Причина 5. « Комфорт, вишуканість та смакота».

Коли людина робить може зробити щось надзвичайне, вишукане, смачне? Для мене це питання риторичне. Лише тоді, коли любить те, що робить! Саме тоді людина може виходити за рамки обов’язків та відкривати щось нове, цікаве і з радістю дарувати це іншим. І не важливо - заходиш ти до їдальні, чи до себе у кімнату, чи на лижний стадіон. Усюди відчуваєш бажання людей подарувати тобі частинку свого таланту та своєї праці. Долучити тебе до цієї частинки українського раю.

Що мене вразило найбільше? Не повірите!!!

Тут варять СПРАВЖНІЙ італійський  капучіно!!!!! Для когось це дрібничка, але повірте, ця дрібничка багато чого варта! В Україні таких місць обмаль (пальців на двох руках буде забагато).

Причин щоб завітати сюди знов є набагато більше, але нехай це залишиться нашою невеличкою таємницею. Хто прийде, той на власні очі усе побачить.

Тож, підводячи підсумок, хочемо від усієї душі подякувати за гостинність, щирість та високий професіоналізм усіх, хто забезпечив нас чарівними відчуттями, можливостями та незабутніми враженнями від тренувань та відпочинку. Ми кажемо до побачення і вже чекаємо на наступну зустріч))))

 

Автори:             

 Голова КОО ФСОУ: Подгаєцький Андрій

Старший тренер збірної команди Київщини: Березовський Василь 

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар