Чемпіонат України з лижних перегонів 2016 року

Упродовж 5–10 січня 2016 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України в с. Яворів Турківського району Львівщини пройшов чемпіонат України з лижних перегонів. Паралельно з цими змаганнями проводилися гонки за програмою FIS-стартів  за наступною програмою:

04.01. - Приїзд команд. Офіційне тренування.

05.01. – Спринтерська гонка 1600 м. вільний стиль (чоловіки, жінки).

06.01. – Гонка вільним стилем (чоловіки - 10км, жінки – 5км).

07.01. – Гонка класичним стилем (чоловіки - 15км, жінки – 10км).

08.01. – Офіційне тренування.

09.01. – Скіатлон (чоловіки 15км , жінки 7,5км + 7,5км).

10.01.  - Естафети: чоловіки –  4 х 5 км;   жінки – 4 х 10 км.

1,2 етапи – класичний стиль, 3,4 етапи – вільний стиль.

Нагородження, від’їзд учасників.

Головним суддею змагань (суддя міжнародної категорії) призначено Нестеренко Андрія Юрійовича.

Участь у змаганнях взяли найкращі лижники України – 43 чоловіки та 23 жінки, які представляють збірні команди дев’яти областей України.

В перший день змагань на спринтерській дистанції довжиною 1 600 метрів чемпіоном України став Руслан Перехода з Харківщини. Друге місце посів Іван Білосюк (Закарпатська область), на третій позиції Олександр Мукшин (Сумська область). Представник Львівщини Олександр Ченікало посів 25-е місце.

У змаганнях серед жінок чемпіонкою України стала Валентина Шевченко (Київська область). Друге місце виборола Тетяна Антипенко, а третє – Вікторія Олех (обидві – Сумська область). Найкраща з поміж львів’янок Ольга Стефанишин – 16-е місце.