РОБОЧИЙ ВІЗИТ СУШКЕВИЧА В. М.   ДО ЗАХІДНОГО РЕАБІЛІТАЦІЙНО-СПОРТИВНОГО ЦЕНТРУ НКСІУ

 

 


        З робочим візитом Західний реабілітаційно-спортивний центр 03 березня 2016 року відвідав Президент Національного комітету спорту інвалідів України Сушкевич Валерій Михайлович.

     В ході його перебування було проведено ряд робочих зустрічей що стосуються вирішення питань перспективного розвитку Західного центру, а саме, будівництва Реабілітаційно-спортивного комплексу та Лижероллерної асфальтованої траси довжиною 3,3 км.

В 2015 році було розпочато будівництво  «Реабілітаційно-спортивного корпус», до складу приміщень якого згідно планувального рішення входять приміщення різноманітних реабілітаційних напрямків. Так, наприклад, сюди входять опрацьовані фахівцями, у тому числі відомими міжнародними експертами у сфері розробки методик реабілітації інвалідів різних нозологій та інтеграції їх до суспільного життя, реабілітаційні зали різних напрямків фізичного навантаження та приміщення психологічно-відновлювального напрямку. Також, до корпусу включений блок бальнеологічних та водно-відновлювальних приміщень, повністю адаптованих для використання людьми з інвалідністю навіть з найтяжчими нозологіями.

Крім того, до «Реабілітаційно-спортивного корпусу», як до складової цілорічної, у тому числі зимової реабілітації людей з інвалідністю засобами фізичної культури та спорту, вперше в Україні буде застосовано адаптований реабілітаційний комплекс унікальних лижних тренажерів, пристосованих для людей з інвалідністю. Опрацювання навичок із зимових лижних видів спорту на цих тренажерах із різними ступенями складності та із застосуванням реабілітаційних методик, дозволить людям з інвалідністю, котрі пересуваються на візках, з ампутаціями, з наслідками ДЦП, та церебральними ураженнями, пов’язаними із пораненнями в зоні бойових дій, отримати повний цикл фізкультурно-спортивної та психологічної реабілітації як у зимовий, так і у літній періоди роботи Західного центру.

До складу Реабілітаційно-спортивного комплексу входить також критий спортивний майданчик загальною площею 666 м2, для можливості проведення на відкритому повітрі занять такими видами спорту як: теніс, теніс на візках, настільний теніс, настільний теніс на візках, бадмінтон, бочча, фехтування, фехтування на візках, сучасне п'ятиборство (фехтування), баскетбол, баскетбол на візках, регбі на візках, волейбол, волейбол сидячи, футзал (міні футбол), голбол, бокс, карате, айкідо, дзюдо, тхеквондо, інші види єдиноборств, боротьба вільна, боротьба класична, самбо, стрільба з пневматичної зброї, йога, фітнес, художня гімнастика, бальні танці, спортивні танці на візках.

Та після вдалого проведення програм реабілітації воїнів АТО «Повернення до життя», за рекомендаціями тренерів-реабілітологів, спортсменів-паралімпійців та воїнів АТО, було прийнято рішення про внесення коригувань до даного проекту і заміни крито-відкритого спортивного майданчику площею 666м кв. на басейн розміром 25/16м.

Для реалізації даного проекту були залучені найкращі фахівці у сфері проектування та   будівництва басейнів – компанія «АТМ» - директор Володимир Шумілін, проектне бюро «Давінчі Дизайн» - директор Іван Ніколенко.

З метою будівництва багатофункціонального, спортивно-реабілітаційного басейну, адаптованого і доступного об’єкту для всіх нозологій людей з інвалідністю за принципами Універсального Дизайну на території Західного центру, за головуванням Валерія Михайловича Сушкевича, участю керівництва Західного центру, була проведена нарада з автором проекту, консультантами-проектантами компанією «АТМ». На зустрічі обговорені питання вибору проектних рішень, що максимально забезпечать реалізацію проекту за принципом Універсального дизайну, специфічних гірських кліматичних умов.

Також була проведена зустріч з керівником Служби автомобільних доріг Львівської області Русланом Кандибором щодо покращення технічного стану дороги Н-13 Львів – Самбір – Ужгород з метою забезпечення комфортних умов для транспортування людей з інвалідністю, спортсменів, учасників АТО, що проходять реабілітацію на Західному центрі. За результатами було отримано запевнення, що до кінця 2016 року відвідувачі реабілітаційного центру зможуть добиратися відремонтованою дорогою.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар