Перший табір активної реабілітації у 2016 році успішно відбувся

 

 


Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» спільно з UCP Колеса для людства (США) та Українською асоціацією фізичних терапевтів за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізує в Україні Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

В рамках проекту заплановано проведення 6 таборів активної реабілітації, як одного з методів відновлення фізичного та соціального стану людини після ускладненої травми хребта з ураженням спинного мозку (REKRYTERINGSGRUPPEN).

Партнером в організації таборів є Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Група активної реабілітації».

Метою табору є досягнення людиною, що користується кріслом колісним максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя.

Філософія табору ґрунтується на гаслі — «навчився жити в колясці сам — навчи іншого».

Перший табір успішно відбувся на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру з 2 по 13 лютого 2016 року, участь в якому прийняло 20 людей з травмою хребта з 14 областей України. На цей раз розподіл учасників пройшов майже навпіл, адже раніше на таборах майже завжди був в більшій мірі хлопчачий колектив, а зараз було аж вісім дівчат, що тільки підбадьорило до гарної праці 12 інших чоловіків.

Вже традиційно учасники мали змогу опанувати чотири дисципліни – техніку їзди, загально-фізичну підготовку, аеробіку та настільний теніс. Зрозуміло, що якщо перші дві є невід’ємною частиною життя будь якої людини у колясці – перша дозволяє оволодіти навичками керування коляскою активного типу та бути готовим до будь-яких перешкод у наших непристосованих містах, друга – надає можливість людям оволодіти навичками побудови правильного тренування у себе вдома, учасники починають розуміти важливість правильного навантаження м’язів і найголовніше, що не слід робити щоб не нашкодити своєму організму. Стосовно аеробіки нам, як організаторам, завжди дуже цікаво спостерігати як учасники по приїзді дуже скептично відносяться до корисності цієї дисципліни, але пройшовши повний цикл тренувань майже одноголосно констатують, що це не тільки круто, але й фізично дуже не просто, при тому дома обов’язково практикуватимуть! Настільний теніс традиційно надихає і багато хто висловив бажання займатися ним у себе вдома, бо це один із найневибагливіших паралімпійських видів спорту.

Чи не вперше організаторам табору вдалося провести всі дисципліни без дефіциту інвентарю, що стало можливим завдяки реалізації Міжнародного проекту в Україні  – було закуплено все необхідне обладнання. Всі інструктори відмітили важливість цього факту, адже була можливість зосередитися на учасниках, не вигадуючи якісь приладдя.

Вільний від тренувань час був не менш насиченим, адже було проведено дванадцять лекцій-бесід на різні теми, які безпосередньо стосуються якості життя людей, що пересуваються за допомогою інвалідних колясок, а також дуже емоційні заходи, як організаційна гра та “кавардак”, де учасники мали можливість проявити свої творчі здібності та навички вирішення побутових проблем (прибирання, миття полу, прасування білизни, готування їжі, застелення постільної білизни тощо).

Наостанок мали плани спробувати себе у зимових видах спорту, а саме катанні на спеціалізованих бобах, але погода мала на то власний погляд і подарувала нам дуже потужні опади, але у вигляді дощу. Як результат ми не змогли спробувати себе на снігу, але це дало нам можливість всім табором дуже детально розглянути і навчитися як потрібно правильно доглядати свої коляски та чому це важливо робити і найголовніше закріпити ці знання практично.

Час минув швидко, остання вечірка видалася дуже душевною, адже багато хто окрім отриманих навичок знайшов собі й нових друзів! Жоден табір не видається простим, але кожен має дуже гарний результат – якісні зміни у житті всіх учасників табору, які вони відчують як тільки приїдуть на вокзал. Хтось розпочне займатися спортом, хтось знайде роботу, або розпочне навчання, а хтось повернеться до нас в якості стажера… а для когось нічого не зміниться і це теж нормально, але стовідсотково в кожному запалає вогник активної реабілітації, який вже не залишить людину минулою! І це те, що дає дуже великої наснаги працювати далі…

Під час роботи табору до нас завітали координатор проекту в Україні Олександра Каландяк з колегами Вікторією Назаренко та Юрієм Метко. Які розповіли про реалізацію проекту в Україні та можливість участі осіб з інвалідністю в ньому. Домовлено про проведення семінарів для медиків та реабілітологів в рамках проведення таборів в подальшому.

Дякуємо всім партнерам за можливість реалізовувати табори на якісно вищому рівні, це дуже важливо і позитивно впливає на якість нашої роботи, як результат і на якість послуги, що ми надаємо нашим учасникам.

Наступний табір відбудеться з 2 по 11 квітня 2016. Запрошуємо до участі всіх зацікавлених осіб!

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар