Стартувала програма реабілітації воїнів АТО «Повернення до життя»   за підтримки НАТО

 

 


З 25 липня по 07 червня 2016 року пройшов проект активної реабілітації воїнів АТО за програмою «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» («BACK TO LIFE») за підтримкою НАТО.

        В програмі прийняло участь 10 бійців, які під час бойових дій на сході отримали травми, поранення, а саме, 4 учасники на колясках, з яких: 1 учасник - з ураженням спинного мозку (нижня спастична параплегія), 2 учасники з тетраплегією та когнітивними порушеннями внаслідок черепно-мозкового поранення, 1 учасник з ампутацією.Решта учасників (6-ро бійців) мають пошкодження опорно-рухового апарату різного ступеня тяжкості та наслідки контузії. 

 

 

З учасниками програми займалися наступні фахівці:

  • Інструктор з паралімпійського напрямку та фізичний і спортивний реабілітолог; 
  • Фізичний реабілітолог та ергоспеціаліст; 
  • Психолог; 
  • Медик, інструктор з пілатесу; 
  • Соціальний реабілітолог, Інструктор з аеробіки, майстер – класи, вечірні заходи; 
  • Аніматор, Організатор, Інструктор зі скандинавської ходьби; 
  • Інструктор з стрільби з луку, інструктор з техніки їзди на колясці, інструктор по кімнаті;
  • Інструктор з настільного тенісу, інструктор з техніки їзди на колясці, інструктор по кімнаті; 
  • Масажист;
  • Асистент реабілітолога - інструктор загальної фізичної підготовки.

 

 

В програму табору входили такі тренування як техніка їзди на колясці для тих бійців які користуються кріслом колісним, під час якого інструктор на колясці навчав володіти коляскою, долати різні перешкоди такі як бордюри, сходи, поріжки, рейки, пандус. Такі заняття допоможуть учасникам стати незалежними від сторонньої допомоги. Інструктори власним прикладом показали -  в будь якому стані, навіть якщо ти користуєшся  коляскою, можеш бути успішною, самодостатньою, впевненою у собі та щасливою людиною.

В програму входили тренування в тренажерному залі  з індивідуальним підходом до фізичних особливостей кожного з учасників,  заняття з пілатесу, скандинавська ходьба для розвитку та формування координації рухів, аеробіка, тренування з настільного тенісу, стрільба з лука, психо-физичні тренування з психологом.

 

 

Також кожний бажаючий користувався індивідуальними консультаціями з психологом. В програму табору також входив спортивний день де всі ознайомляться з різними видами паралімпійского спорту, та де які випробували на практиці. Також ознайомити учасників з такими іграми як: бочее, новус, крокет, дартц. Під час табору проходив крос-квест разом групою спортсменів карате, які тренуються на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру.

В програму табору входили майстер-класи з різних видів творчості, для розвитку творчих здібностей, дрібної моторики рук та загального розвитку. Кожен учасник мав змогу повезти додому спогади зроблені своїми руками.

 

 

Вечорами відбувались різноманітні ігри для згуртування колективу, розвиваючі ігри, спортивні турніри, дискотеки, перегляди фільмів з обговоренням своїх вражень після перегляду, лекції, юридичні консультації за допомогою скайп конференції, до вечорів приєднуються учасники інших груп та проектів, які проходять в цей час на базі Західного центру.

Всім бажаємо гарного настрою, наснаги і здоров’я! До нових зустрічей!

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар