Україна дебютуватиме у проведенні кубку світу з лижних гонок та біатлону

 

 


Вперше в історії України, з 12 по 20 січня 2017 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України відбудуться змагання світового рівня – кубок світу Міжнародного паралімпійського комітету з лижних гонок та біатлону. Міжнародний паралімпійський комітет надав право та санкціонував проведення кубку світу в Україні, адже зазначений Центр є одним з найкращих в Європі та світі за  міжнародними стандартами з реабілітації людей з інвалідністю та завдяки розвиненій спортивній інфраструктурі, а лідерські позиції та авторитет паралімпійського руху України в світі є беззаперечними.

Близько 220 учасників (серед них близько 120 спортсменів) з 19 країн світу (Україна, Великобританія, Бразилія, Італія, Японія, Франція, Хорватія, Китай, Німеччина, Білорусь, Корея, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Фінляндія, Австрія, Угорщина) братимуть участь у змаганнях високого рівня в Україні, що є надзвичайно високим показником для країни, що вперше проводить міжнародні змагання рівня Кубка світу з паралімпійських зимових видів спорту. (Список країн-учасниць ще не остаточний, оскільки до 6 січня ще триватиме подання заявок).

Змагання проводитимуться на трасах для лижних гонок та біатлону починаючи з 13 та включно по 20 січня 2017 року.  Траси довжиною 5,5 км, перші в історії українського лижного спорту, які пройшли процедуру Міжнародної федерації лижного спорту FIS щодо гомологації та сертифікації.

Офіційна церемонія відкриття відбудеться 12 січня о 14:00, у якій візьмуть участь віце-прем’єр-міністр України, губернатор Львівської області, керівництво Національного комітету спорту інвалідів України, представники спортивної громадськості України та засоби масової інформації.

Офіційна церемонія закриття заходу пройде 20 січня о 18:00.

 

Програма змагань:

12 січня

Церемонія відкриття (14:00), офіційне тренування

13 січня

Лижні гонки, середня дистанція класичним стилем (жінки, стоячи-7,5 км; чоловіки, стоячи-10,0 км)

Лижні гонки, коротка дистанція (жінки, сидячи – 2,5 км; чоловіки, сидячи – 5,0 км)

14 січня

Лижні гонки, довга дистанція вільним стилем (жінки, стоячи – 15,0 км; чоловіки, стоячи – 20,0 км)

Лижні гонки, довга дистанція (жінки, сидячи – 12,5 км; чоловіки – 15,0 км)

15 січня

Офіційне тренування

16 січня

Лижні гонки, спринт класичним стилем

17 січня

Біатлон, індивідуальна гонка

18 січня

Офіційне тренування

19 січня

Біатлон, спринт

20 січня

Біатлон, середня дистанція

Церемонія закриття (18:00)

Усі етапи змагань транслюватимуться у прямому ефірі на Першому національному телеканалі та у мережі Інтернет. Забезпечуватиме трансляцію команда ПОГ «Бізнес-центр НКСІУ».

Кубок  світу, що проводитиметься в Україні, є одним з ключових заходів на шляху підготовки команд та кваліфікації спортсменів на зимові Паралімпійські ігор 2018 року, що відбудуться в місті Пхьончхан, Південна Корея. Крім кубку світу в Україні, в сезоні 2016/2017 проводяться наступні важливі змагання з паралімпійських лижних гонок та біатлону:

  • Кубок світу - Вуокатті, Фінляндія (грудень 2016)
  • Чемпіонат світу - Фінстерау, Німеччина (лютий 2017)
  • Кубок світу – Пхьончхан, Південна Корея (березень 2017)
  • Кубок світу – Саппоро, Японія (березень 2017)

Окрім дебюту спортивної частини змагань, кубок світу в Україні стане також останньою можливістю 2017 року для спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору для проходження міжнародної медичної класифікації. Дві групи закордонних спеціалістів протягом одного дня до початку змагань проводитимуть медичне та функціональне оцінювання стану спортсменів, що потребуються міжнародної медичної класифікації для допуску до змагань, згідно правил та положень МПК.

Загалом розподіл за класами проводиться за видом та ступенем ураження спортсмена.

В міжнародній класифікації, згідно положень МПК виділяються такі групи спортсменів у відповідності до типу ураження та функціональних можливостей:

Класи LW10-12: лижники, що змаганються сидячи на спеціальних адаптованих до виду ураження лижних бобах.

Класи LW2-9: лижники, що змагаються стоячи та мають ураження верхніх або(та) нижніх кінцівок.

Класи В1-3: лижники з вадами зору.

 

Додатково про місце проведення:

З метою розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні, залучення осіб з інвалідністю до фізичної  реабілітації, відповідно до законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», згідно Указу Президента України від 06 квітня 2006 року №290 «Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні», відповідного доручення Прем’єр-міністра України від 18 квітня 2006 року №14246/1/1-06, Національним комітетом спорту інвалідів України створено підприємство «Західний реабілітаційно-спортивний центр» НКСІУ (далі – Центр) за адресою с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1, Турківського району, для здійснення будівництва об’єктів, цільове призначення яких дасть змогу забезпечити відповідні умови фізкультурно-спортивної реабілітації людей з інвалідністю.

Спеціалізацією в діяльності Центру є фізкультурно-спортивна реабілітація та оздоровлення людей з інвалідністю усіх нозологій. Важливою  соціально значимою  функцією  Центру є  забезпечення підготовки спортсменів з інвалідністю до Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, чемпіонатів Європи і світу, всеукраїнських змагань, чемпіонатів України і міжнародних турнірів, проведення навчально-тренувального процесу спортсменів з інвалідністю з паралімпійських та дефлімпійських зимових видів спорту, насамперед для людей з інвалідністю з важкими ураженнями (тотально незрячі, нечуючі, візочники, тощо), та проведення заходів щодо фізкультурно-спортивної реабілітації та оздоровлення людей з інвалідністю, у тому числі – воїнів АТО, які отримали важкі ураження на Сході (наразі в Центрі діє спільна програма з НАТО для воїнів АТО: «Повернення до життя»).

На сьогодні Центр є унікальною реабілітаційно-спортивною зимовою базою України, об’єкти спортивної та житлової інфраструктури якої є абсолютно доступними як для олімпійських зимових видів спорту, так і для паралімпійських, а також для реабілітаційно-оздоровчої роботи. Всі об’єкти Центру – від готелю до біатлонно-лижних трас, спортивних споруд, реабілітаційно-оздоровчих будівель - споруджуються і працюють як безбар’єрні об’єкти європейського та світового рівня. Проектування всіх біатлонно-лижних комплексів Центру здійснювалось у співпраці з міжнародними федераціями з зимових видів спорту олімпійського та паралімпійського напрямків і мають відповідну міжнародну сертифікацію.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар