Самбірський місцевий центр з надання БВПД

 

 


Не таємниця, що сьогодні у громадян виникає чимало юридичних та правових проблем. У такому випадку, на допомогу приходить система безоплатної правової допомоги, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав, надає правові послуги соціально вразливим верствам населення. 
Скажімо, упродовж року Самбірський місцевий центр з надання правової допомоги, який обслуговує Самбірський, Старосамбірський, Турківський та Мостиський райони, прийняв близько тисячі відвідувачів з найбільш соціально вразливих верств населення – учасники АТО, особи з інвалідністю, малозабезпечені та інші. Спектр питань, з якими звертаються клієнти, це зокрема: земельні суперечки, спадкові питання, надання неякісних послуг державними установами, неправомірні звільнення з роботи та інше. Варто зазначити, що спеціалісти центру надають фахову допомогу, намагаються максимально сприяти у вирішенні проблем, з якими звертаються громадяни.
Нещодавно, 10 листопада 2017, працівники Центру побували із візитом у Західному реабілітаційно - спортивному центрі НКСІУ, що знаходиться на території нашого обслуговування, в селі Яворів Турківського району. Зазначену установу створено Національним комітетом спорту інвалідів України з метою розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні, залучення осіб з інвалідністю до фізичної реабілітації. Діяльність Центру є яскравим прикладом ефективного використання коштів державного бюджету у сфері фізкультурно-спортивної, соціальної, психологічної та спортивно-оздоровчої реабілітації людей з інвалідністю. Спеціалізацією в діяльності Центру є фізкультурно-спортивна реабілітація та оздоровлення осіб з інвалідністю усіх нозологій. Важливою соціально значимою функцією Центру є також забезпечення підготовки спортсменів з інвалідністю до Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, чемпіонатів Європи і світу, всеукраїнських змагань, чемпіонатів України і міжнародних турнірів, проведення навчально-тренувальних заходів для спортсменів з інвалідністю з паралімпійських та дефлімпійських зимових видів спорту, насамперед для осіб з важким ступенем інвалідності (тотально незрячих, глухих, осіб, які пересуваються на кріслі колісному та інших), та проведення заходів щодо фізкультурно-спортивної реабілітації та оздоровлення осіб з інвалідністю.
Якщо є потреба у фізкультурно-спортивній реабілітації в Західному реабілітаційно - спортивному центрі НКСІУ, особи з інвалідністю можуть звертатися у регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та реєструватись для участі у таборах.
На базі центру для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців, персоналу сектора безпеки і оборони України, вимушено переселених осіб, постраждалих на Сході України та осіб, які пересуваються у кріслах колісних проводяться реабілітаційні програми: «Back to life» «Повернення до життя» та Табори активної реабілітації за методикою шведської неурядової організації RG Aktiv Rehabilitering. В таборах працюють інструктори, медики, психологи, реабілітологи.
У 2018 році для учасників АТО планується організувати шість таборів, та чотири табори активної реабілітації. 
Особи з інвалідністю, воїни АТО, інші категорії людей, які перебувають на реабілітації, власне й потребують правової допомоги. Працівники Самбірського центру, зокрема директор Микола Шийко, того дня поспілкувалися з керівництвом реабілітаційного центру та його тимчасовими мешканцями. Як підсумок, підписали меморандум про співпрацю, запланували ряд спільних заходів на 2018 рік, а це постійні юридичні консультації та юридичний супровід осіб з інвалідністю, учасників АТО та інших категорій людей. Керівник Західного реабілітаційно - спортивного центру Наталія Рода висловила міркування про те, що така правова допомога саме у цьому закладі людям вкрай необхідна, оскільки під час перебування у реабілітаційному центрі у них з’являється більше часу та можливості для отримання корисної фахової допомоги та роз’яснень з правових питань. Зокрема, саме про таку співпрацю було наголошено Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю Валерієм Сушкевичем під час зустрічі з в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексієм Бонюком.
На думку Уповноваженого Президента, «Система БПД наразі є однією з найважливіших інституцій, яка забезпечує захист та правові потреби людей з інвалідністю».

Світлина від Самбірський місцевий центр з надання БВПД.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар