Зимова казка у Карпатах

 

 


Ви думаєте у сучасному світі казок не буває? Тоді ви глибоко помиляєтеся, бо ніхто з учасників реабілітаційного збору «Зір» інакше як «Зимовою казкою у Карпатах» ці 14 днів назвати не може.

А почалося усе з того, що у період з 28 січня по 10 лютого до Західного реабілітаційно-спортивного Центру НКСІУ завітали 19 осіб з інвалідністю на реабілітацію. Маленький зимовий камерний збір розрахований максимально лише на
20 осіб, але всі ці люди з’їхались з 13 регіонів України. Важливо зазначити, що реабілітаційні збори «Зір» поєднують одночасно людей з частковою та повною втратою зору. Ось і зараз з 19 реабілітантів - 16 осіб мали І-шу групу інвалідності і лише 3 особи
ІІ-гу групу. І якщо вам здається, що такий склад групи – це невиправданий ризик, то я знову маю з вами частково не погодитися. Це дійсно ризик, але ризик виправданий, важливий і потрібний кожному учасникові збору!

І от настав час занять: активних, цікавих і виснажливих – у нас же фізкультурно-спортивний збір, а не тихесенька відсидка у мальовничій гірській місцевості. Насичена програма реабілітації грамотно поєднує фізичні навантаження для м’язів та інтелектуальні для мозків. Спортивні дисципліни такі як заняття у тренажерній залі, фітбол, лижна хода, органічно доповнюються заняттями з орієнтування та мобільності, психологічними тренінгами, фандрейзингом, заняттями з творчого дозвілля. У роботі з групами тренерам, ураховуючи діагноз кожного реабілітанта, вдавалось застосовувати індивідуальний підхід, одночасно формуючи відчуття командної підтримки у самих реабілітантів.

Комплексний підхід під час реалізації програми надає реабілітантам можливість отримати розширений руховий досвід та підвищити їх рухову активність. Підвищує самооцінку та сприяє інтеграції людей з інвалідністю в соціум.

Найголовнішим досягненням проведення зимового реабілітаційно-спортивного збору «Зір» стало те, що 100% реабілітантів стали на лижі та навчились на них уміло і спритно бігати. І протягом 12 днів вдосконалювали свої вміння у даному виді спорту. Реабілітантам вдалось подолати свої психологічні бар’єри та комплекси і отримати нові знання уміння та навички з багатьох дисциплін.

І, залишаючи гостинний Західний реабілітаційно-спортивний центр НКСІУ, я у черговий раз спостерігаю, як ретельно і дбайливо кожен учасник збору вкладає до валізи нові знання, уміння і навички, як уважно записує контакти нових друзів і добрих товаришів і, найприємніше – із затамованим подихом слухаю, як натхненно і щиро реабілітанти обговорюють історії своїх власних перемог, здобутків і досягнень, отриманих під час подорожі до «Зимової казки у Карпатах». Тож можна сміливо звітувати: програму збору виконано у повному обсязі.

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар