Табір активної реабілітації на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ   - Західний реабілітаційно - спортивний центр

 

 

Табір активної реабілітації на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ

 

 


   Третього червня на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ розпочався черговий, вже дев'ятий, табір активної реабілітації, який проходить в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

   Виконавцями проекту є UCP Колеса для людства (UCP Wheels for Humanity) (США) та Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Такий масштабний та корисний проект є можливим за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

   Табори активної реабілітації мають потужну організаційну підтримку  ВООІ «Група активної реабілітації» за методикою шведської неурядової організації RG Aktiv Rehabilitering.

   Зустріч учасників табору.

   Поки учасники готувалися до приїзду на табір, організатори спільно з командою ретельно готувалися до їх приїзду - відпрацьовували техніку переміщення з оновленими інструкторами та групою «сервісу», готували площадки, на яких проводитимуться реабілітаційні заходи, отримували теоретичні та практичні знання щодо багатьох питань, які потрібно буде вирішувати протягом табору.

   Важливо було розуміти всім, що більшість з 19 учасників табору активної реабілітації вперше подолали такий важкий шлях до Центру: переміщення поїздом, автобусом, пересування вокзалами, а дехто взагалі вперше покинув власну домівку. Власне, цей крок це випробування і є першою перемогою для кожного з них, але саме ця перша перемога дає потужний поштовх і розуміння – неможливе- можливо.

   Фахівці табору АР сердечно зустріли своїх підопічних і розпочалася важка спільна праця над тим, щоб за дванадцять днів учасники цього табору докорінно змінили погляд на свою інвалідність та свій стиль життя.

   Програма табору складається з опанування учасниками п’яти дисциплін: техніки їзди на колясці, загально-фізичної підготовки, настільного тенісу, стрільби з луку та аеробіки. Оволодіння саме цими вміннями людиною, що зазнала травми чи захворювання хребта та спинного мозку, дозволить досягти максимальної незалежність у повсякденному житті та побуті, посилить інтеграцію та суспільну активність такої людини.

   Окрім цього, організаторами заплановано низку заходів та тематичних лекцій, що допоможе учасникам отримати важливу інформацію та відповіді на питання, які залишилися досі не вирішеними після травми.

   Всім реабілітантам, які приїхали на колясках, що не дозволяють повноцінно опанувати техніку їзди, були підібрані коляски активного типу, що були закуплені в рамках проекту, з метою навчити якісно добирати таку невід’ємну складову для подальшого активного життя людини з інвалідністю.

   Вперед за перемогами!

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар