На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ завершився дев’ятий табір активної реабілітації

 

 


  

   Закінчився черговий, дев’ятий табір активної реабілітації, що проходив в рамках реалізації в Україні Міжнародного проекту ТЕАМ «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.

   Виконавцями проекту є UCP Колеса для людства (UCP Wheels for Humanity) (США) та Національна Асамблея людей з інвалідністю України. Реалізація такого масштабного та надзвичайно корисного проекту стала можливою за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).   

Організатором таборів є Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «ГРУПА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ», які проводять їх з 1992 року в Україні за методикою шведської неурядової організації Rekruteringsgruppen

   Табір активної реабілітації - це комплекс заходів, який спрямований на те, щоб дати людині з травмою хребта максимальну незалежність у повсякденному житті, розвинути в людині громадську активність і інтегрувати в суспільство після травми хребта або захворювання спинного мозку. Основна складова програми табору є фізична, соціальна і психологічна реабілітації.Основна мета табору - досягнення людиною яка пересувається на кріслі колісному повної незалежності від сторонньої допомоги або зведення її до мінімуму, тим самим поліпшення комфорту і якості її життя.  Табір має свою власну філософію - «навчився жити в колясці сам - навчи іншого».Дана філософія полягає в тому, що в процесі навчання самостійності беруть участь та грають велику роль інструктори в колясці, так як вони слугують живим прикладом, як можна навчитися повноцінно, яскраво, щасливо жити, перебуваючи в колясці.

 

    Програма табору активної реабілітації, який триває десять днів складається з таких дисциплін та заходів:

- освоєння техніки володіння коляскою активного типу

- школа самообслуговування

- заняття з аеробіки

- стрільба з лука

- заняття із загальної фізичної підготовки

- тренування з настільного тенісу

- отримання навичок в спортивних дисциплінах

  •   Боче

  • Крокет

  • Новус

  • Дартц

- захід «Тридодир» спрямований на те, щоб навчити учасників самостійно доглядати та ремонтувати свою коляску

- теоретичний блок, лекції («Профілактика ускладнень після травми: контрактури, пролежні, опіки», «Спорт для людей у візках», «прокреації», «Правові аспекти людей з інвалідністю», «Історія активної реабілітації» та багато іншого).

-  Крос - квест пройшов в дуже веселій атмосфері. Всі учасники, ненадовго повернулись в дитинство, так як тематика квесту «Подорож в країну казок»

-  Організаційна гра

-  Закриття табору, заключна костюмована вечірка

   У всіх учасників, які пройшли табір активної реабілітації, відбувається переоцінка життєвих цінностей, що в подальшому стимулює їх до незалежного життя; люди отримують потужний емоційний підйом, що налаштовує їх на активний спосіб життя: здобувати освіту, працювати, займатися бізнесом, спортом, створювати сім’ї та бути щасливими. Якщо не можеш змінити ситуацію - зміни своє ставлення до ситуації! Став цілі та йди вперед.У підсумку - табір пройшов у дуже дружній, веселій атмосфері. Учасники подолали безліч внутрішніх та зовнішніх бар’єрів, отримали великий багаж знань, які допоможуть долати усі перешкоди до досягнення поставленої мети!

До нових зустрічей!

Коментарі відвідувачів

 

Додати коментар