У кінці червня минулого року, ЩЕ з попереднім керівництвом ЦВК, вів важкий діалог про необхідність суттєвого доопрацювання постанов ЦВК та іншого виборчого законодавства з метою створення умов для участі громадян з інвалідністю у виборах.

Обурений і дуже злий, що пан Охендовський «майстерно запустив» в бюрократичне коло запропонований мною проект постанови ЦВК щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих дільниць, таким чином «поховавши» цей документ.

Крім того, разом із громадянським суспільством, що працює у сфері захисту прав осіб з інвалідністю, підготував численні пропозиції до проекту Виборчого кодексу України, зареєстрованого у Верховній Раді Україні, щодо забезпечення наших прав.

Із надзвичайним зусиллям отримав резолюцію пана Парубія щодо розгляду їх на засіданні робочої групи Підкомітету з питань виборів і референдумів.

Вимушений констатувати, що і в новому складі ЦВК, і в Верховній Раді України розгляд наших пропозицій просувається дуже повільно та важко.

Від нового складу ЦВК до сих пір не отримав ніякої відповіді на запропонований мною проект постанови щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих дільниць. Виникають думки щодо можливої наявності в новому ЦВК послідовників Охендовського щодо незабезпечення прав людей з інвалідністю під час виборів!

А під час розгляду наших пропозицій на засіданні робочої групи Підкомітету з питань виборів і референдумів Верховної Ради України не зміг себе стримати після того, як дехто з народних депутатів України на початку засідання майже кожну нашу пропозицію почав називати «нереалістичною» і вартісною, не усвідомлюючи, що РЕАЛІСТИЧНИМИ є дискримінаційні обмеження громадян з інвалідністю у доступі до виборів!!!

Водночас хочу подякувати Голові підкомітету з питань виборів і референдумів Верховної Ради України Олександру Миколайовичу Черненку за налаштованість до співпраці щодо забезпечення виборчого права для нас – громадян з інвалідністю.

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.