Українські параплавці вибороли 36 медалей чемпіонату світу

Національна паралімпійська збірна з плавання сьогодні, 18 червня, успішно завершила змагання чемпіонату світу в португальській Мадейрі, виборовши 13 золотих, 10 срібних та 13 бронзових нагород, а загалом –  36 медалей, та встановивши один рекорд світу, один – Європи і 3 – чемпіонату, і посівши п’яте місце серед країн-учасниць.

Сьомий, прикінцевий день змагань чемпіонату світу з параплавання додав у скарбничку національної збірної України 3 високі нагороди, серед яких 1 золота та 2 срібні.

Переможці заключного дня змагань:

  • Андрій Трусов – 1 місце (рекорд чемпіонату) 100м вільним стилем
  • Сербін Михайло – 2 місце 400м вільним стилем
  • Гаращенко Кирило – 2 місце 200м комплексне плавання

Загалом у змаганнях взяли участь спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та порушеннями фізичного та розумового розвитку: 509 спортсменів з 60 країн світу. Команду України представило лише (вперше за останні роки!)   – лише 23 спортсмени з інвалідністю з 9 областей України, в тім числі – Херсонської, Донецької та Харківської. 6 спортсменів збірної – дебютанти, всі інші – чемпіони та призери в Токіо.

14 спортсменів вибороли високі нагороди чемпіонату світу, 7 з них – мультимедалісти змагань.

Спортсмени, які найуспішніше виступили від команди України на цьому чемпіонаті світу:

Трусов Андрій (Донецька обл.), який здобув найбільшу кількість золотих медалей для команди України  – 4, а також 2 бронзові нагороди і встановив 2 рекорди чемпіонату на дистанціях 50м вільним стилем та 50м батерфляєм 

  • Гаращенко Кирило (Запорізька обл.)  – 2 золоті та 2 срібні нагороди
  • Вірченко Олексій (Полтавська обл.) – 2 золоті та 1 бронзову медалі
  • Коль Анон (Дніпропетровська обл.) – 2 золоті медалі
  • Гонтар Анна (Миколаївська обл.), яка виборола 1 золоту і 2 срібні нагороди та встановила рекорд світу на дистанції 50м вільним стилем
  • Сербін Михайло (Харківська обл.), який виборов  1 золоту і 2 срібних та 1 бронзову нагороди та встановив рекорд чемпіонату на дистанції 100м на спині
  • Стеценко Анна (Дніпропетровська обл.), яка виборола 1 золоту та 1 бронзову медалі, а також встановила рекорд Європи на дистанції 400м вільним стилем.

Особисті результати  спортсменів:

         

№ п/п

Прізвище, ім`я спортсмена

Область

Номер програми

Зайняте місце

1

Німченко Ігор Олегович

Донецька

100 брас

100 бат

200 к.п.

11

ДСК

13

2

Драпкін Андрій Андрійович

Херсонська

100 в.с.

100 брас

200 к.п.

12

6

7

3

Федоренко Софія Сергіївна

Київ

400 в.с.

100 брас

200 к.п.

8

6

7

4

Солнцев Сергій Вячеславович

Київська

200 в.с.

50 н.с.

8

11

5

Василенко Дмитро Ігорович

Миколаївська

100 в.с.

100 брас

200 к.п.

ДСК

ДСК

ДСК

6

Гаращенко Кирило Денисович

Запорізька обл.

200 к.п.

100 н.с.

400 в.с.

100 в.с.

50 в.с

2

7

1

1

2

7

Хилимендик Софія Володимирівна

Полтавська

100 в.с.

100 брас

200 к.п.

9

11

8

8

Федина Олексій Михайлович

Київська обл.

100 брас

50 в.с.

2

4

9

Стеценко Анна  Олександрівна

Дніпропетровська обл.

50 в.с.

100 в.с.

400 в.с.

5

3

1 (РЕ)

10

Бережна Яна Юріївна

Харківська обл.

50 в.с.

100 брас

4

3

11

Богодайко Євгеній Віталійович

Полтавська обл.

50 в.с.

100 брас

50 бат

6

4

5

12

Гонтар Анна Владиславівна

Миколаївська обл.

50 в.с.

100 в.с.

100 н.с.

50 бат

1 (РС)

2

2

4

13

Ванзенко Дмитро Володимирович

Дніпро

100 брас

200 в.с.

200 к.п.

11

9

3

14

Крайник Василь Олегович

Донецька обл.

100 н.с.

100 брас

200 к.п.

4

9

6

15

Остапченко Денис В’ячеславович

Полтавська обл.

50 н.с.

50 в.с.

200 в.с.

3

3

2

16

Денисенко Катерина Олегівна

м. Київ

50 в.с.

100 н.с.

3

2

17

Коль Антон Миколайович

Дніпропетровська обл.

50 н.с.

100 н.с.

1

1

18

Сербін Михайло Віталійович

Харківська обл.

50 в.с.

100 в.с.

400 в.с.

100 н.с.

100 бат

200 к.п.

НС

3

2

1 (РЧ)

5

2

19

Смирнов Віктор Сергійович

Донецька обл.

100 н.с.

100 брас

5

ДСК

20

Трусов Андрій Андрійович

Донецька обл.

200 к.п.

100 н.с.

50 в.с.

100 в.с.

400 в.с.

50 бат

3

1

1 (РЧ)

1

3

1 (РЧ)

21

Вірченко Олексій Олександрович

Полтавська обл.

50 в.с.

100 н.с.

100 в.с.

100 бат

200 к.п.

1

3

5

1

4

22

Веракса Максим Олександрович

Харківська обл.

50 в.с.

100 в.с.

3

3

23

Яременко Ілля Сергійович

Київська обл.

100 бат

100 в.с.

50 в.с.

3

4

2

Країни, які посіли з 1-по 5 команді місця:

           

 

Зайняті командні місця

 

Назва країни

 

Кількість місць

 

Кількість медалей

I

 

II

III

 

1

Італія

27

24

13

64

2

США

24

9

7

40

3

Бразилія

19

10

24

53

4

Великобританія

17

13

8

38

5

Україна

13

10

13

36

Пишаємось усіма нашими переможцями, а також усією національною збірною України, яка в такий важкий час показала такий високий результат: не завдяки, а всупереч всьому.

Результати змагань за наступними посиланнями: https://www.paralympic.org/madeira-2022/schedule-results та на сайті https://paralympic.org.ua/.

Трансляція змагань наживо відбувалась за наступними лінками: https://www.paralympic.org/madeira-2022, а також на фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/NationalSportsCommitteeOfTheDisabledOfUkraine та на першому інклюзивному телеканалі Equalympic.  Можливість показу чемпіонату світу в Україні та участь команди забезпечені завдяки підтримці Міжнародного паралімпійського комітету.

Слава Україні! Разом переможемо!

https://paralympic.org.ua

  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.