Важко…Дуже важко сприймати рішення влади, які погіршують соціальну незахищеність людей з інвалідністю…

 
 
Свідомий того, що я НЕ МАЮ ПРАВА ВЕТО НА РІШЕННЯ ВЛАДНИХ ІНСТИТУЦІЙ, ЩО ПОГІРШУЮТЬ СОЦІАЛЬНУ ЗАХИЩЕНІСТЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ПОРУШУЮТЬ ЇХНІ ПРАВА! І усвідомте це, будь ласка, мої друзі, колеги, соратники та всі ті, кого стосуються ці рішення!
Болить це, коли борюсь проти таких рішень…
Особливо, якщо знищуються ті положення, які особисто робив і виборював в законодавстві для людей з інвалідністю.
Єдине, що маю у боротьбі проти цих антисоціальних і дискримінаційних дій – мій ресурс переконання, професійне обґрунтування, а також пам’ять і розуміння інституцій влади, що я захищав і буду захищати соціальну підтримку і права людей з інвалідністю!
Це я до того, що сьогодні на Урядовому комітеті розглядався проєкт рішення Уряду стосовно безоплатного проїзду в пасажирському транспорті людей з інвалідністю. Була запропонована т̰а̰к̰а̰ ̰п̰р̰о̰б̰л̰е̰м̰н̰о̰ ̰з̰м̰і̰н̰е̰н̰а̰ ̰р̰е̰д̰а̰к̰ц̰і̰я̰ ̰ мною колись написаного Закону «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»:
Стаття 38-1. Транспортне обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється на пільгових умовах.
Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) ̶з̶а̶ ̶н̶а̶я̶в̶н̶о̶с̶т̶і̶ ̶п̶о̶с̶в̶і̶д̶ч̶е̶н̶н̶я̶ ̶ч̶и̶ ̶д̶о̶в̶і̶д̶к̶и̶,̶ ̶з̶а̶з̶н̶а̶ч̶е̶н̶и̶х̶ ̶у̶ ̶ц̶ь̶о̶м̶у̶ ̶З̶а̶к̶о̶н̶і̶,̶ ̶а̶ ̶в̶ ̶р̶а̶з̶і̶ ̶з̶а̶п̶р̶о̶в̶а̶д̶ж̶е̶н̶н̶я̶ ̶а̶в̶т̶о̶м̶а̶т̶и̶з̶о̶в̶а̶н̶о̶ї̶ ̶с̶и̶с̶т̶е̶м̶и̶ ̶о̶б̶л̶і̶к̶у̶ ̶о̶п̶л̶а̶т̶и̶ ̶п̶р̶о̶ї̶з̶д̶у̶ ̶-̶ ̶т̶а̶к̶о̶ж̶ ̶е̶л̶е̶к̶т̶р̶о̶н̶н̶о̶г̶о̶ ̶к̶в̶и̶т̶к̶а̶,̶ ̶я̶к̶и̶й̶ ̶в̶и̶д̶а̶є̶т̶ь̶с̶я̶ ̶н̶а̶ ̶б̶е̶з̶о̶п̶л̶а̶т̶н̶і̶й̶ ̶о̶с̶н̶о̶в̶і̶.̶
Замість закресленого тут тексту пропонується наступне:
П͇і͇л͇ь͇г͇и͇,͇ ͇п͇е͇р͇е͇д͇б͇а͇ч͇е͇н͇і͇ ͇ц͇і͇є͇ю͇ ͇с͇т͇а͇т͇т͇е͇ю͇,͇ ͇н͇а͇д͇а͇ю͇т͇ь͇с͇я͇ ͇н͇а͇ ͇п͇і͇д͇с͇т͇а͇в͇і͇ ͇в͇і͇д͇п͇о͇в͇і͇д͇н͇и͇х͇ ͇р͇і͇ш͇е͇н͇ь͇ ͇о͇р͇г͇а͇н͇і͇в͇ ͇м͇і͇с͇ц͇е͇в͇о͇г͇о͇ ͇с͇а͇м͇о͇в͇р͇я͇д͇у͇в͇а͇н͇н͇я͇ ͇у͇ ͇в͇и͇з͇н͇а͇ч͇е͇н͇и͇х͇ ͇н͇и͇м͇и͇ ͇п͇о͇р͇я͇д͇к͇у͇ ͇т͇а͇ ͇р͇о͇з͇м͇і͇р͇а͇х͇ ͇у͇ ͇ф͇о͇р͇м͇і͇ ͇г͇р͇о͇ш͇о͇в͇о͇ї͇ ͇к͇о͇м͇п͇е͇н͇с͇а͇ц͇і͇ї͇.͇ ͇
Таким чином, пропонується, що замість безоплатного проїзду для людей та діток з інвалідністю повітряним, залізничним, річковим, автомобільним та міським електричним транспортом будуть надаватись грошові компенсації у невідомих розмірах, за умови, якщо про це прийме рішення сесія місцевої ради! А чи прийме ЦЕ відповідна місцева сесія? Або, може, прийме рішення надавати грошову компенсацію у розмірі 10 грн на місяць – це велике і сумне питання…
Ну що тут казати!!!…
А що сказав – послухайте. Був дуже злий!.. Але все-таки добився разом з Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю Тетяною Баранцовою та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою (їй – окрема подяка), що цей проєкт рішення Уряду повернули на доопрацювання.
Не можу не подякувати Віцепрем’єрміністру Олексію Резнікову – саме він з розумінням поставився до аргументів щодо неприйнятності цієї редакції проєкту урядового рішення.
Працюю…
 
  • Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.